Декоративні чагарники на дачі, та особливості їх розташування

Декоративні чагарники для дачі найчастіше є саме тими елементами, які гармонізують загальну картину і підкреслюють потрібні нюанси ділянки, щоб вона виглядала привабливо, яскраво і гармонійно. Вони, як мазки на полотні, які допоможуть правильно «розбавити» потрібними деталями клумби, розставити акценти на якихось певних місцях. Кожному дачникові, садівникові, власнику присадибної ділянки хочеться зробити все правильно і акуратно, щоб овочі, фруктові дерева, грядки із зеленню – все було на своїх місцях.

Залежно від розмірів вашої ділянки, фантазії і загальних переваг, декоративні чагарники можуть бути фоном для інших насаджень, елементом садових композицій, поставати у вигляді живоплотів або виступати головним акцентом, до якого буде прикута загальна увага.

Як красиво посадити декоративні чагарники: основні критерії розміщення

Найперше – це вибрати саме таку рослину, яка буде комфортно себе почувати в кліматичних умовах вашого регіону, а зробити це можна за посиланням https://sad.ua/tsvetushchie-kustarniki/. Вибирати певний сорт, потрібно виходячи саме з цього фактору. Другим аспектом є місце її розміщення.

Якщо ви купуєте рослини, які люблять сонце, то і висаджувати їх потрібно на сонячному місці, де буде багато світла і не буде навіть натяків на тінь. А ось тіньолюбиві чагарники, навпаки, слід розміщувати в затінених зонах, а то і взагалі в тіні будівель або великих дерев. Це важливо, тому що неправильний вибір місця може вплинути не тільки на яскравість кольору листя або квітів на чагарнику, але і на його життєздатність.

Загальну картину саду також слід враховувати при виборі тієї чи іншої рослини. На маленькій території високі і пишні екземпляри будуть виглядати недоречно. А ось, наприклад, квітучі морозостійкі, низькі красиві кущики підійдуть ідеально, та ще й будуть радувати вас своїм виглядом до настання холодів.

До таких представників відносяться карликові сорти ялівцю козацького Тамарісціфолія і Грін Карпет – низькорослі, сланкі по землі, дуже морозостійкі. Це ідеальні варіанти для створення компактних альпійських гірок, рокаріїв, обкантовок газонів, бордюрчиків.

Чагарники для живоплоту також слід вибирати серед низькорослих або средньорослих представників з щільною кроною, щоб потім замість привабливого заборчика не одержати колони високих заростей. Шипасті кущі, декоративно-квітучі, колоноподібні представники, наприклад, ялівці оптимально підходять для подібного оформлення. Для спільних посадок добре підійде вейгела, буддлея, спірела, олеандр, вони будуть гармонійно виглядати з іншими зеленими побратимами, зростаючими поруч. А якщо ви хочете сформувати арку або, наприклад, прикрасити альтанку, паркан, то в цьому випадку слід вибирати ті види чагарників, які плетуться.

Вибір широкий! Для кожної ділянки будь-яких розмірів і форми можна знайти свій варіант. Крім квітучих рослин є дуже багато різновидів чагарників з дивовижним забарвленням листя, з незвичайною кроною, формою листочків. Різноманітність – важливий аспект в цій справі. У більшості випадків дачний ландшафт ділиться на три зони (або яруси): нижній – овочеві грядки і квіткові клумби, верхній – фруктові дерева. А ось кущі можуть зайняти так звану середню зону. Правильний підбір і поєднання рослин між собою – основна мета для дачника, який прагне до краси, комфорту і гармонії на своїй ділянці.

Чагарники декоративно-листяні або квітучі – це не тільки задоволення для споглядання, а й функціональні рослини. Таким чином, посадивши їх біля паркану, можна створити заслін від цікавих поглядів або небажаного проникнення (шипасті різновиди).

З їх допомогою дуже зручно зонувати ділянку, наприклад, розділяти зони для відпочинку і територію для вирощування городніх культур.

Бордюрчики, доріжки, живоплоти, про які вже згадувалося, створення захисту (тіні) для більш ніжних тіньолюбних рослин, декорація якихось непривабливих фрагментів на ділянці – все це можна оформити, прикрасити або приховати за допомогою різноманітних кущів і кущиків. А якщо ви вирішите посадити плодові представники, то додатково будете винагороджені за працю корисними ягодами.

загрузка...

ІНШІ НОВИНИ