У МОЗ презентували автомобілі “швидкої” для Києва і 5 областей

Центри екстреної медицини закликали МОЗ оснастити автомобілі “швидкої” сучасним обладнанням.

У МОЗ відбулася друга робоча нарада з підготовки до тендеру на закупівлю автомобілів швидкої допомоги за участі виробників спецавтомобілів і представників регіональних центрів екстреної медицини. Про це повідомляє кореспондент РБК-Україна.

Також у дворі МОЗ чотири виробники презентували свої “швидкі”. Компанія ТОВ “Бріорсон Моторс” презентувала спецавто на базі шасі Hyundai Н350, ТОВ “ВіДі Юнікомерс” — на базі Ford Transit, ТОВ “АІС” — на базі Renault Master, ТОВ “Автоспецпром” — на базі Peugeot.

Представники центрів екстреної медицини попросили експертів МОЗ при розробці тендерної документації передбачити, щоб все медобладнання було сертифіковане відповідно до ДСТУ. Також у зв’язку із впровадженням нових протоколів надання допомоги представники регіонів попросили укомплектувати “швидкі” апаратами штучної вентиляції легенів, капнографами та апаратами ЕКГ з телеметричним модулем для передачі даних і отримання віддаленого висновку.

Крім того, представники регіонів зажадали забезпечити бригади “швидкої” комфортними умовами для безпечної їзди. Зокрема оснастити автомобілі підігрівом дзеркал і лобового скла, парктроніком, кондиціонером, повноцінним освітленням у салоні.

Нагадаємо, згідно з постановою Кабміну від 22 травня 2019 року №425 “Деякі питання реалізації пілотного проекту щодо розвитку системи екстреної медичної допомоги у Вінницькій, Донецькій, Одеській, Полтавській, Тернопільській областях та м. Києві і створення оперативно-диспетчерських служб” у зазначених вище областях і столиці за рахунок субвенції на умовах співфінансування з місцевими бюджетами (не менше 25% з місцевих бюджетів) до кінця 2019 року мають бути закуплені автомобілі швидкої допомоги.

Джерело

загрузка...

ІНШІ НОВИНИ