Об’єднавчий собор обрав главу єдиної церкви в Україні

Об’єднавчий собор в Києві обрав главу помісної української православної церкви.

Ним став єпископ Української православної церкви Київського патріархату Єпіфаній. Повідомляється, що голосування проходило в два тури.

Президент України Петро Порошенко на Софійській площі оголосив про створення Української помісної православної автокефальної церкви і представив її главу.

“Вітаю всіх з утворенням Української помісної автокефальної православної церкви, яке тільки сталося у Святій Софії”, – сказав президент, звертаючись до людей, які зібралися біля храму Св. Софії в Києві в суботу.

Всього ж в Соборі брали участь 190 осіб. Найбільше представників УПЦ КП: до складу делегації увійшли 42 архієрея і з ними по одному священику і звичайній людині. Загалом 126 делегатів. Кожен єпископ УПЦ МП також прийшов зі священиком і мирянином, всього – 30 осіб. Українська автокефальна православна церква підтвердила участь 12 єпископів (разом зі священиками і мирянами – 36 делегатів.

Тепер глава Константинопольського патріархату Варфоломій повинен вручити предстоятелю нової церкви Томос – документ, що підтверджує автокефалію. Текст документа був підготовлений ще в кінці листопада.

Якщо в суботу будуть прийняті всі рішення – в Україні почнеться тривалий процес об’єднання на місцях. Правда, після офіційного визнання Константинополем єдиної православної церкви в Україні, процес переходу єпархій на місцях буде істотно спрощено. Саме на це і сподіваються майбутні “батьки-засновники” церкви.

Джерело
ІНШІ НОВИНИ