В Одесу зайшов військовий корабель Великобританії

У середу, 19 грудня, корабель ВМС Великобританії HMS Echo зайшов в Одеський порт.

“Приблизно о 10:35 корабель пришвартували до понтонного причалу яхт-клубу Одеса. Це перший корабель НАТО, який гостює в Україні після інциденту в Керченській протоці”, – йдеться в повідомленні.

Echo пробуде в Одесі кілька днів. Після завершення візиту відбудуться маневри типу PASSEX з флагманом Військово-морських сил України фрегатом Гетьман Сагайдачний.

HMS Echo призначений для проведення розвідувальних операцій на підтримку підводних човнів або десантних кораблів. Може надавати інформацію в режимі реального часу. Крім того, він може служити платформою для управління завданнями з розмінування.

Корабель був прийнятий на озброєння в березні 2003 року. Має довжину 91 метр, ширину 17 і осадку 5,5 метрів. Водотоннажність близько 4000 тонн. Швидкість 15 вузлів. Екіпаж 72 людини. Для довготривалого перебування в одній точці оснащений так званими азимутними двигунами. Озброєння складається з трьох шестиствольних 7,62 мм кулеметів M134 Minigun, двох 20 мм зенітних скорострільних гармат Ерлікон і чотирьох великокаліберних кулеметів.

 

Джерело
ІНШІ НОВИНИ