Єдина церква: Філарет зробив різку заяву про головного конкурента Епіфанія

Патріарх Філарет заперечив заяві митрополита Луцького і Волинського Михаїла про шантаж під час обрання предстоятеля нової Православної церкви України.

За його словами, митрополита просто вмовляли зняти свою кандидатуру.

“Ніхто його (Михайла. — Ред.) не шантажував. Його вмовляли. Так. Для того, щоб зберегти єдність. Якби єдності не було, то не було б Собору”, — сказав патріарх.

Митрополит Михаїл був кандидатом на предстоятеля єдиної української помісної православної церкви від Української православної церкви Київського патріархату.

Однак, коли він вийшов у другий тур голосування разом із митрополитом Переяславським і Білоцерківським Епіфанієм і митрополитом Вінницьким і Барським Симеоном, то зняв свою кандидатуру.

Митрополит заявляв, що зробив це, бо його шантажували. За його словами, він мав декілька зустрічей із президентом Петром Порошенком і Філаретом. Врешті-решт після розмови з президентом Михаїл, за його словами, взяв самовідвід “на користь єдиної української церкви”.

Нагадаємо, 15 грудня об’єднавчий Собор обрав митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія на пост предстоятеля автокефальної Православної церкви України.

Епіфаній повідомив, що після отримання Томосу від Вселенського Патріарха збирається одразу сформувати керівні органи.

Джерело

загрузка...

ІНШІ НОВИНИ