Як судді за одну зарплату живуть у розкішних будинках, мають Lexus та відпочивають на Мальдівах

Судді, які є кандидатами до Антикорупційного суду, мають лише одну зарплату, але живуть у розкішних будинках, мають по “Лексусу” та відпочивають на Мальдівах. До того ж, вони легко проходять перевірку у Вищої кваліфікаційної комісії.

Про це розповів у своєму відеоблозі “Правосуддя по-новому” голова Ради громадського контролю НАБУ Роман Маселко.

Як зазначив Маселко, виявлені Громадською радою факти недоброчесності судді не доводять протилежне, бо не підтверджені вироком суду чи рішенням НАЗК.

Тому судді, які мають лише суддівську зарплату, але живуть у розкішних будинках, мають по “Лексусу” на кожного члена родини та відпочивають на Мальдівах легко проходили перевірку у Комісії. При цьому розказували, що будинок їм подарувала бабуся, “Лексуси” купили за 149 тисяч гривень, а відпочивати на Мальдівах дешевше, ніж в Одесі. І все це Комісія приймала, бо такі міжнародні стандарти,
– відповів експерт.

За його словами, конкурс до Верховного Суду та оцінювання діючих суддів чітко продемонстрували, що Вища кваліфікаційна комісія, Вища рада правосуддя і Президент не зацікавлені у справжній реформі. Та й об’єктивно, зважаючи на їх ціннісні орієнтири, неспроможні її провести.

“Але в закон таки було втілено інструмент, який дозволяє створити перешкоди для очевидних негідників – це Громадська рада міжнародних експертів, яка складається з 6-ти авторитетних та досвідчених іноземних експертів”, – додав Маселко.

Джерело
ІНШІ НОВИНИ