З’явилося нове відео штурму поліції в Києві: як все почалося

Працівники столичної поліції оприлюднили кадри, на яких відображений початок спроби захоплення радикалами Подільського управління поліції 9 лютого 2019 року.

OBOZREVATEL має у розпорядженні кадри, отримані від власних джерел. Зокрема, на них можна побачити, як кілька десятків осіб прориваються до будівлі. Саме після цього копам довелося застосувати силу. (Щоб подивитися відео, доскрольте до кінця сторінки).

Після того, як радикали відчинили двері, почалася активна бійка.

У цьому контексті нардеп Антон Геращенко пояснив, що райвідділ поліції — це режимна територія.

“Там знаходиться збройова кімната з вогнепальною зброєю. Там зберігаються кримінальні справи і речові докази. З метою запобігання захопленню Подільського РВВС, поліція була змушена застосувати силу”, — підкреслив він.

І пообіцяв, що дії співробітників поліції і кожен випадок застосування сили будуть розглянуті під мікроскопом слідчими ДБР і, якщо буде встановлено факт перевищення повноважень, окремих співробітників поліції притягнуть до відповідальності.

У той же час, начальник ГУ НП в м. Київ Андрій Крищенко під час прес-конференції 10 лютого пояснив, що правоохоронці були змушені застосувати силу після того, як близько 30 осіб заблокували вхід в управління.

“Мною була озвучена команда по розблокуванню будівлі, для цього задіяли спецпідрозділ”, — пояснив він.

Крім того, він публічно вибачився за міліціонера, який вигукнув “Лягай, Бандеро!” під час затримання учасників акції радикалів.

За його словами, рішення щодо дій копів має виносити Державне бюро розслідувань.

“Діям спецназівців буде дана оцінка слідчими ДБР і нашим службовим розслідуванням: як діям вже у райуправлінні, так і діям поліцейських при першому затриманні”, – повідомив Крищенко.

Джерело

загрузка...