Весна прийде скоро: синоптики озвучили оптимістичний прогноз

Після приходу антициклону українцям слід приготуватися до ще однієї хвилі холоду, яка, втім, буде короткочасною. За словами кліматолога Василя Троцюка в коментарі агентству АСС , в даний час середньодобова температура на заході України перевищує 0 градусів, там випав дощ. Якщо така погода утримається протягом п’яти днів, це буде означати прихід метеорологічної весни.

Однак цьому може перешкодити арктичний антициклон, який на даний момент зрушився на схід України. Його повернення синоптики чекають приблизно 25 лютого. Тоді на більшій частині території країни буде від 0 градусів до плюс 2, а вночі температура коливатиметься від 2 градусів тепла до мінус 8 градусів морозу.

У Києві, наприклад, похолодає вже у вівторок, 19 лютого.

При цьому істотних опадів вже не очікується, так само як і сильних снігопадів (сніжитиме може хіба що на сході країни).

В цілому ж синоптики очікують приходу повномасштабної весни в Україну 10-15 березня. А вже до 25 березня температура повітря може підвищитися до 15 градусів вище нуля.

Тим часом у Центральній геофізичній обсерваторії імені Бориса Срезневського нагадали, що найбільш ранньою з часу спостережень вважається весна 1990 року – вона почалася 10 січня. У XXI столітті рекордним став 2002 год. Тоді весна прийшла в Україну в другій половині лютого. І навпаки – самою пізньою весною ознаменувався 2013 рік – тоді вона почалася 31 березня.
ІНШІ НОВИНИ