Шкідливих речовин в наших річках так багато, що природна вода не може очищатися самостійно – еколог

Рішення проблеми із забезпеченням населення якісною питною водою потрібно починати з сміття.

Про це кореспонденту ГолосUA повідомив еколог Микола Щепець.

Ми в основному п’ємо воду з поверхневих водойм, в яких вода сама не встигає впоратися з забрудненням, зазначив еколог.

«Природна вода може самоочищатися і самоочищається, але забруднення вже настільки високе, що вона не може впоратися власними силами, і їй в цьому треба допомагати. А допомагати – це значить менше скидати в річки шкідливі речовини », – підкреслив М. Щепець.

Еколог пояснив, що в першу чергу потрібно боротися з тим, щоб якомога менше фосфатів містилося в миючих засобах; по-друге, потрібно якомога менше використовувати хімікатів на сільськогосподарських полях, оскільки в результаті все це потрапляє в річки.

«Структура забруднення води, яка надходить на Бортничі (Бортницька станція аерації в Києві. – Ред.), В 90-х роках і сьогодні, говорить про те, що це вже зовсім не та вода, яка надходила, наприклад, в 1990 році. У 1990 році надходила гальваніка, важкі метали та ін., Зараз цього в мулі майже немає, зате збільшилася кількість тих же фосфатів », – зазначив М. Щепець.

Еколог додав, що така ж ситуація зі сміттям. Структура сміття змінилася, змінилася різко. Весь світ зараз намагається заборонити використовувати разовий посуд, пластмасу, упаковки, пакети і т.д. Ми зараз маємо острова з пластика в океані, це такі плями колосальної щільності дрібної пластмаси. Гинуть кити і всі інші морські ссавці. З цією проблемою потрібно активно боротися всім світом.

Джерело
ІНШІ НОВИНИ