В Україні пропонують запровадити нове державне свято

Львівська облрада звернулася до Президента України щодо започаткування та відзначення державного свята – Дня української пісні.

Відповідне звернення депутати ухвалили на сесії 12 березня.

Депутати зазначають, що, незважаючи на закон «Про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах)» в ефірі часто лунають російськомовні пісні.

«Вважаємо, що в сучасній Україні й досі немає чіткої державної політики щодо пропаганди та популяризації української народної пісні, яка, за певних «рукотворних» умов, може канути в небуття, усупереч усім помислам і сподіванням наших славних предків, і ніколи більше не повернутися до рідної хати», – йдеться у зверненні.

Депутати Львівської облради просять Президента підтримати звернення Чернівецької обласної ради та своїм указом внести до українського календаря ще одне державне свято – День української пісні й щороку відзначати його 13 вересня.

«Саме в цей день 1970 року українці вперше почули прем’єру пісні «Червона рута» Володимира Івасюка, яка стала неофіційним гімном українців і відкрила світові цілком іншу Україну – шедевральну в історичному значенні та пісенно-поетичному мистецтві, а зараз має слугувати символом єднання всіх українців Заходу і Сходу, Півдня і Півночі», – сказано у зверненні.

Джерело
ІНШІ НОВИНИ