Сербська церква відмовиласявизнавати ПЦУ – ЗМІ

Сербська православна церква відмовилася визнавати Православну церкву України канонічною та називає її “штучною конфедерацією розкольницьких структур”.

Про це написала проурядова сербська газета “Политика”.

В матеріалі розповіли, що СПЦ “вважає неканонічним вторгнення вселенського патріарха Варфоломія на територію Російської православної церкви і його рішення у звʼязку з Україною”.

“Київську митрополію ніяк не можна ототожнювати з нинішньою Україною, оскільки вона перебуває під юрисдикцією Московського патріархату ще від 1686 року”. – йдеться у листі, який нібито сербська церква надіслала іншим церквам.

Там також додали, що СПЦ визнає лише Українську православну церкву, очолювану митрополитом Онуфрієм, котра перебуває в складі Московського патріархату. У Сербії також “рекомендували” всім своїм архієреям й священикам утриматися від літургічного і канонічного спілкування з “Епіфанієм та всіма тими, хто перебуває у єдності з ним”.

Белградська газета нагадує, що така позиція СПЦ була очікуваною, оскільки її архієрейський собор у листопаді й у січні висловив критичне ставлення щодо рішень вселенського патріарха Варфоломія.

Джерело
ІНШІ НОВИНИ