Філарет зробив важливу заяву стосовно Московського патріархату в Україні

Почесний Патріарх України Філарет висловив надію, що всі Лаври нашої країни рано чи пізно стануть частиною ПЦУ.

При цьому Філарет відзначає, що закордонні єпархії, які входять в УПЦ КП, не хочуть переходити під «крило» Константинополя, незважаючи на те, що це було однією з умов надання автокефалії. Ієрарх також підкреслює, що ця вимога стосується не тільки представництв в Росії, але й тих, хто знаходиться за океаном і в Європі. Філарет також вважає, що насильно ці церкви відокремити від УПЦ неможливо.

Також ієрарх поділився з журналістами своєю головною мрією. Зокрема, він сподівається, що з часом всі лаври і святині, які знаходяться на території України стануть частиною ПЦУ, адже це, за словами почесного Патріарха, єдина незалежна, помісна, автокефальна церква.

Трохи раніше Філарет спрогнозував, що в найближчому майбутньому більше двох третин церков РПЦ перейдуть в ПЦУ.

«Ми розраховуємо, що переважна більшість парафій повинна перейти з церкви Московського патріархату в УПЦ. І це буде обов’язково. Це станеться або через три роки, або через п’ять, або 25, але це станеться. Просто тому, що буде існувати українська держава. А існувати вона не зможе, якщо не буде єдиної православної церкви», – переконаний Філарет.

Нагадаємо, почесний патріарх православної церкви в Україні Філарет підвів перші підсумки після трьох місяців життя новоствореної ПЦУ. Незважаючи на те, що патріарх Філарет не був запрошений на урочисті заходи в січні цього року, його внесок в створення помісної церкви в нашій країні складно переоцінити.

Джерело
ІНШІ НОВИНИ