9 травня: чи буде вихідний в Україні

Чи буде вихідний на 9 травня в 2019 році? З наближенням травневих свят це питання все більше цікавить українців. Адже знаючи цю інформацію, можна заздалегідь спланувати свій законний відпочинок, відвідини історичних та значущих місць, екскурсії, поїздки, вилазки на природу або іншу програму вихідного дня.

Раніше, до 2015 року, День Перемоги, або як він уже по-новому називається День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні – це державне свято і офіційний вихідний день в Україні.

Це свято було встановлено за радянських часів Указом Президії Верховної Ради СРСР від 8 травня 1945 року в ознаменування прийняття капітуляції Німеччини у Другій світовій війні і перемоги радянського народу проти німецько-фашистських загарбників.

Нова назва свята була ухвалена 9 квітня 2015 року Верховною Радою України згідно із законопроектом № 2539 “Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 рр.” в рамках українського закону про декомунізацію.

Насправді розмови про зміну статусу цього свята ходять давно, і тема скасування святкування 9 травня або ж його перенесення на 8 травня вже неодноразово піднімалася. Ініціатором цієї ідеї виступав Український інститут національної пам’яті, зокрема його директор Володимир В’ятрович.

Зокрема, в 2018 році в Раду був внесений законопроект, що пропонує позбавити День перемоги 9 травня статусу вихідного, але залишити при цьому його в числі державних свят. А також перенести вихідний на День пам’яті і примирення 8 травня.

Однак на сьогоднішній день офіційної інформації про скасування або перенесення свята немає. Тому календар травневих свят днів раніше включає 9 травня як офіційний вихідний день. А попередній день 8 травня скорочений на 1 годину, як передсвятковий.

Джерело
ІНШІ НОВИНИ