“Хочете правду?” Філарет розкрив домовленості з Епіфанієм і Порошенком по ПЦУ

Патріарх Філарет розкрив домовленості між ним, президентом України Петром Порошенком, митрополитом Епіфанієм і архієреями щодо розподілу влади в Українській православній церкві.

“Була домовленість не тільки з Епіфанієм і президентом, а й з усіма архієреями на архієрейському соборі, що після отримання Томосу я, як патріарх, буду керувати церквою в середині України, а зовні буде цю церкву представляти митрополит Епіфаній. Така була домовленість” – заявив патріарх Філарет під час прес-конференції.

“Для того, щоб зберегти єдність, потрібно виконувати домовленості”, – додав Філарет.

Він уточнив, що домовленості були лише на словах і документально не закріплені.

“Я як патріарх повинен керувати церквою на території України. А він (Епіфаній. – Ред.) від цього відмовився і керує сам. Не тільки патріарха не допускає, але і не погоджує. Мало того, на першому Синоді поставили питання, щоб мене взагалі на спокій відправити. Я ж про це не домовлявся, що мене на спокій потрібно відправити після Томосу. А на Синоді перше питання – відправити на спокій патріарха Філарета”, – заявив Філарет.

Патріарх підкреслив, що, судячи з усього, на Епіфанія чинять тиск.

“Хочете знати правду? Правда в тому, що не він керує, а ним керують. І він мені прямо сказав, що не все від мене залежить. Якщо ти предстоятель, то чому від тебе не все залежить. Значить, є сили, які вищі за тебе і вони хочуть не того, чого хочеш ти”, – додав Філарет.

Джерело

загрузка...

ІНШІ НОВИНИ