Епіфаній відповів на обвинувачення Філарета у порушенні домовленостей

Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній в інтерв’ю ВВС News Україна відповів на обвинувачення почесного патріарха Філарета.

Митрополит Київський заперечив звинувачення Філарета в тому, що йому під час Об’єднавчого собору обіцяли залишити владу на церквою, але обманули.

“Особисто я перед собором ніяких обіцянок не давав…Протягом півроку велись перемовини, було багато зустрічей і лунали різні пропозиції. Я не був присутній під час усіх перемовин, але на значній частині з них був”, – зазначив митрополит.

Він додав, що остання домовленість 14 грудня, перед собором, була викладена на папері без моєї присутності.

“Це була остаточна позиція. Кожен, можливо, думав про своє, але в кінці всі домовленості завершуються чим? Підписанням документів. Тому зараз говорити про те, що хтось комусь десь обіцяв – недоречно”, – сказав предстоятель.

Епіфаній підкреслив, що фактично та юридично Київського патріархату не існує, його структура була розпущена 15 грудня вранці перед початком Об’єднавчого собору рішенням помісного собору УПЦ КП.

“Якщо ці структури були розпущені, то не було керівників цих структур. Цим пояснюється, чому головував на соборі представник Константинополя. Ми ж звертались до нього щодо томосу. І було визначено, що для надання томосу має відбутись такий собор”, – зазначив Епіфаній.

14 травня Філарет оприлюднив звернення, у якому оголосив, що Київський патріархат продовжує існувати, а він залишається чинним патріархом.

Також Філарет додав, що Епіфаній порушує домовленості, досягнуті на Об`єднавчому соборі 15 грудня, що призвело до двовладдя у ПЦУ.

За його словами, Епіфаній має нести відповідальність за зовнішнє представництво церкви, а патріарх — за внутрішнє церковне життя в Україні.

Пізніше він уточнив, що домовленість носила усний характер та письмово не зафіксована.

Почесний патріарх також незадоволений грецьким уставом ПЦУ і заявив про намір скликати собор і внести зміни в статут. На думку Філарета, статус митрополії не відповідає реальній вазі ПЦУ.

Джерело

загрузка...

ІНШІ НОВИНИ