Українцям можуть збільшити відпустку: скільки будемо відпочивати

Тривалість щорічної відпустки в Україні можуть збільшити з 24 до 28 днів.

Подібне нововведення є в редакції проекту Трудового кодексу , який очікує у Верховній Раді розгляду в другому читанні. Необхідність модернізації трудового законодавства зумовлена змінами всієї системи суспільних відносин, що відбуваються в країні, передає прес-служба Міністерства соціальної політики.

Відзначимо, документ був зареєстрований в парламенті 20 травня 2015 року. У 2017 році народні депутати прийняли його в першому читанні і вирішили створити робочу групу з доопрацювання проекту кодексу до другого читання.

Поки невідомо, коли документ знову розглянуть на засіданні Верховної Ради, проте група вже провела близько 40 засідань, на яких оброблені понад 1700 пропозицій.

Так, крім збільшення відпустки, проект Трудового кодексу також регламентує:

  • оформлення трудових відносин шляхом укладання трудового договору між працівником і роботодавцем в письмовій формі;
  • питання виконання працівником роботи дистанційно;
  • проблемні питання трудових відносин тимчасових працівників;
  • повноваження державних інспекторів праці з урахуванням вимог, визначених законодавством ЄС, що не дозволить роботодавцю уникнути відповідальності за порушення трудових прав працівників;
  • додаткові гарантії для вагітних жінок, зокрема, за ними зберігається середній заробіток за час проходження медичного огляду, пов’язаного з вагітністю.

Відзначимо, чинний Кодекс законів про працю України був прийнятий в 1971 році.

Джерело
ІНШІ НОВИНИ