Філарет не підписав рішення синоду про дотримання статуту ПЦУ, – Єпіфаній

Синод Православної церкви України підтвердив намір керуватися статутом, який було прийнято на Об’єднавчому соборі 15 грудня 2018 року. Єдиний, хто не підписав це рішення, – це почесний патріарх ПЦУ Філарет. Про це журналістам розповів предстоятель ПЦУ Епіфаній (Думенко), повідомляє кореспондент #Літер.

“Синод засвідчив, що у своїй подальшій діяльності і життя Українська помісна православна церква буде керуватися Святим Переданням, Священним Писанням і тим статутом, який був прийнятий 15 грудня у стінах Софії Київської. Ми практично всі були одностайні в попередніх рішеннях, але останнє рішення (щодо статуту та підтримки Єпіфанія, – ред.) не було підписано одним членом – патріархом Філаретом”, – розповів він.

Епіфаній поінформував, що члени Синоду ПЦУ обговорили заяви Філарета, що УПЦ Київського патріархату продовжує існувати. В той же час вони не змогли його переконати.

“Те, що святійший патріарх Філарет оприлюднив, то він засвідчив і на засіданні Священного Синоду: що існує Київський патріархат, що його не зняли з реєстрації, хоча всі ми намагалися переконати, що зараз юридично і фактично немає Української православної церкви Київського патріархату, а Київський патріарх ліг в основу єдиної помісної православної церкви. Ми дискутували, розмовляли, переконували, але всі побачили, що святійший патріарх Філарет, на жаль, залишається переконаним у своїй думці”, – розповів предстоятель ПЦУ.

При цьому Епіфаній підтвердив, що Філарет продовжує контролювати Київську єпархію і всі її надходження.

“Двовладдя в церкві немає… Була домовленість ще перед Об’єднавчим собором про те, що ті єпархії та парафії, які перебували у того чи іншого архієрея, залишаться і надалі підкорятися йому. Єпархія міста Києва та парафії, які підкорялися йому до 15 грудня, залишаються в його складі. А саме з цих парафій, монастирів надходять основні прибутки”, – заявив предстоятель ПЦУ.

Епіфаній додав, що він особисто підтримав це рішення. “Я відстоював позицію, я відстоював, що саме він повинен керувати парафіями в складі Київської єпархії, тобто в місті Києві. Ми робили і будемо робити все для того, щоб святійший патріарх Філарет, який доклав дуже багато зусиль для побудови нашої помісної церкви, відчував себе не тільки духовно комфортно, але і матеріально”, – повідомив він.

За словами предстоятеля ПЦУ, карати Філарета за його позицію не будуть.

Епіфаній додав, що у позиції Філарета “немає підтримки ні з боку архієреїв, ні з боку духовенства, ні з боку українського народу”.

Джерело

загрузка...

Loading...

ІНШІ НОВИНИ