Ситуація з повінню стабілізується – ДСНС

Рівень води на Закарпатті та Прикарпатті знижується. Уряд незабаром прийме рішення щодо виділення грошей на ліквідацію наслідків стихії.

Ситуація з паводком у західному регіоні стабілізується, рівень води спадає. Про це заявляють у ДСНС за підсумками оперативного штабу, який відбувся в суботу, 25 травня, повідомляє Урядовий портал.

“Зараз ситуація стабілізується. У Закарпатській та Івано-Франківській областях триває комплекс робіт із відновлення затопленої інфраструктури та фермерських господарств. Єдине, що не можна відновити, – це життя людей, які забрала стихія. Тому насамперед під час подолання таких стихійних лих ми повинні говорити про захист і безпеку саме людей”, – сказав на засіданні віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко.

Про необхідність виділення коштів із резервного фонду держбюджету для подолання наслідків віце-прем’єр повідомив, що з Івано-Франківської області вже надійшов лист. Це запит щодо підтримки регіонального рівня в умовах надзвичайної ситуації. Тому що в Івано-Франківській і Закарпатській областях рівень паводків визначено як регіональний. Уряд невідкладно розгляне звернення і прийме рішення.

За результатами засідання головам Івано-Франківської та Закарпатської ОДА було доручено організувати проведення аварійно-рятувальних та відновлювальних робіт із ліквідації наслідків стихійного лиха, ремонтних, будівельних робіт для відновлення, будівництва житлових будинків, відновлення транспортної мережі тощо; забезпечити надання матеріальної допомоги соціально незахищеним та одиноким непрацездатним громадянам, які постраждали в результаті стихії; вжити заходів для недопущення відключення об’єктів господарювання і життєзабезпечення населення від енергозабезпечення та забезпечити відновлення електропостачання постраждалих населених пунктів; вжити заходів для недопущення вживання жителями населених пунктів води з колодязів, які були підтоплені та замулені, забезпечити проведення робіт із дезінфекції; невідкладно завершити роботу з визначення розміру збитків, завданих стихійним лихом.

Головам інших західних областей доручено посилити контроль за паводковою ситуацією на річках.

Держводагенству доручено вжити заходів для недопущення подальшого руйнування дамб та інших гідротехнічних споруд, забезпечити оптимальні режими роботи Дністровського водосховища для недопущення підтоплення населених пунктів; організувати цілодобове спостереження за паводковою обстановкою на річках басейнів Дністра, Прута і Тиси.

Укравтодору доручено відновити зруйновані і пошкоджені автомобільні мости і дороги.

Зубко також звернув увагу органів місцевого самоврядування на виділення коштів із місцевих бюджетів на своєчасну очистку русла річок і налагодження нормальної роботи каналізаційних систем.

Джерело


ІНШІ НОВИНИ