Українцям заборонили купатися в Чорному морі та їсти морепродукти: в чому причина

Зараз в прибережній зоні Чорного моря спостерігається надмірний розвиток ціанобактерій, зокрема нодулярії Nodularia spumigena. Ця водорість містить в собі токсин нодулярін, який може викликати алергію у людей, повідомляє Міністерство екології України. Тому відпочиваючих закликають в найближчі дні не купатися і не їсти свіжу рибу і морепродукти, зокрема мідії.

Причиною бурхливого цвітіння водоростей в цьому році морські біологи називають спекотну погоду, яка встановилася в кінці травня і початку червня, а також рясні дощі, що пройшли в цей же час в регіоні. Тому скидання в море води з річок значно посилилось, що призвело до падіння солоності і потрапляння в море великої кількості органіки. У поєднанні з практично безвітряною погодою це створило ідеальні умови для розмноження нодулярії.

Слід зазначити, що на «цвітіння» моря безпосередньо впливає стан очисних споруд, адже недоочищеними стічні води несуть додаткові «вітаміни» для розвитку ціанобактерій.

Коли ж варто чекати припинення «цвітіння»? Все залежить від погоди. В ідеалі потрібно похолодання з північним вітром, який підніме на морі хвилі і понесе заражену нодуляріями воду подалі в море, де вода холодніша і солона.

Джерело


ІНШІ НОВИНИ