Епіфаній зібрав синод ПЦУ через ситуацію з Філаретом

У Києві розпочалося засідання Священного Синоду Православної церкви України під керівництвом митрополита Епіфанія. Серед питань, які розглянуть священослужителі – заяви Філарета про відновлення Київського патріархату

Проходить засідання синоду у будинку митрополита Епіфанія, що на території Софії Київської.

Головним питанням буде розгляд ситуації з проведенням патріархом Філаретом так званого Помісного Собору УПЦ КП, на якому він оголосив про відновлення Київського патріархату та незгоду з положеннями Томосу.

Архієреї ПЦУ додали, що окрім ситуації з Філаретом розглянуть ще й інші важливі для православної церкви питання.

Архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон також прокоментував питання, чи може синод розглянути питання відлучення від церкви архієреїв, які брали участь у так званому соборі Філарета.

“Як може бути відлучена людина, яка сама себе відлучила”,– наголосив він.

Зауважимо, до складу Синоду ПЦУ входять 12 членів, троє з яких є постійними: це почесний патріарх Філарет, митрополит Макарій та митрополит Симеон.

Філарет на цей Синод ПЦУ не прийшов.

Що відомо про “собор” Філарета і як його покарають у ПЦУ?

Патріах Філарет давно заявляв про незгоду з уставами ПЦУ, звинувачував митрополита Епіфанія у порушенні домовленостей і 20 червня провів так званий Собор УПЦ КП. На нелегітимному зібранні він заявив про відновлення діяльності Київського патріархату. Окрім того, його учасники відкинули Томос. За їх словами, документ нібито ставить ПЦУ у залежність від Константинополя.

Філарет і члени його “собору” також скасували положення Об’єднавчого собору ПЦУ, який пройшов 15 грудня 2018 року. Саме тоді ліквідували УПЦ КП та ухвалили рішення створити ПЦУ.

Найімовірніше, на засіданні Синоду Православної церкви України, який митрополит Епіфаній скликає 24 червня, можуть констатувати: Філарет вийшов із ПЦУ. Відлучати його від церкви, найімовірніше, не будуть.

Чому Філарет вирішив відновити Київський патріархат?

Нинішній почесний патріарх ПЦУ Філарет звинуватив главу церкви митрополита Епіфанія у відмові від домовленостей, досягнутих під час Об’єднавчого собору 15 грудня. За словами Філарета, сьогодні в Українській православній церкві відбувається “розділення, двовладдя, і це може призвести до сумних наслідків”.

Філарет переконує, що на соборі у грудні його учасники домовилися, що ПЦУ керуватиме саме він, а Епіфаній лише представлятиме церкву за кордоном. Але ці домовленості, за словами Філарета, не були виконані.

Потім Філарет почав відверто заявляти, що Київський патріархат досі існує, хоча про його ліквідацію домовились на тому ж таки грудневому соборі. Підпис, до речі, під відповідним документом ставив особисто Філарет.

Джерело


ІНШІ НОВИНИ