Патріарх Філарет буде розбудовувати маргінальний Київський Патріархат, – Горєвой

Патріарх Філарет буде і надалі розбудовувати Київський Патріархат, але він буде залишатись маргінальним через позбавлення ліцензії. Таку думку висловив релігієзнавець, директор Центру релігійної безпеки Дмитро Горєвой у коментарі УНН.

“У нього прихильників мало, але йому байдуже. Він буде висвячувати на єпископів священиків, які хочуть бути єпископами через престиж. Але його Церква буде маргінальною, і невідомо, яким буде її правовий статус, оскільки статут Київського Патріархату знятий з державної реєстрації, і Синод, який відбувся, відбувся незаконно. Я не знаю, як Філарет вирішуватиме цю ситуацію з державою. Фактично він діє нелегально”, – зазначив Горєвой.

За його словами, керівництво ПЦУ, у свою чергу, не може застосовувати до владики Філарета якихось жорстких санкцій через почуття вдячності й пієтету через те, що більшості з нього почесний Патріарх дав старт кар’єри.

Нагадаємо, Синод Православної Церкви України констатував втрату прав Філаретом з управління єпархією, але залишив його в складі єпископату ПЦУ.

Джерело

загрузка...

ІНШІ НОВИНИ