Філарет прокоментував скандальне інтерв’ю російському телеканалу

Владика Філарет заявив, що дав резонансне інтерв’ю російському пропагандистському каналу «Россия 24», бо українські спотворюють його слова.

«Я даю інтерв’ю всім, хто до мене звертається. Але я не думав, що буде така негативна реакція на інтерв’ю, яке я давав ворожому каналу. Тому що я і українським каналам даю інтерв’ю, але вони перекручують мої слова, або вибирають ті чи інші слова і дають свої коментарі. Тому зараз ЗМІ в більшості спрямовані на знищення Київського патріархату», – повідомив Філарет Громадському.

Священнослужитель уточнив, що завдяки тому інтерв’ю «світ через ворожий голос почув правду».

У ПЦУ відреагували на скандальне інтерв’ю Філарета, де той розкритикував Томос та діяльність Єдиної церкви. Там заявили, що Москва принижує і знищує Філарета, а «хвороба» владики зробила його союзником росіян у боротьбі проти Томосу.

Нагадаємо, на початку травня 2019 року Філарет заявив про те, що УПЦ Київського патріархату не ліквідована і продовжує існування, оскільки він особисто такого рішення не приймав. У відповідь в ПЦУ оприлюднили відео, де Філарет особисто підтримав ліквідацію УПЦ КП і погодився на приєднання до Єдиної помісної церкви. На це у Філарета відповіли, що документ не має юридичної сили та не є рішенням Об’єднавчого собору.

Глава ПЦУ митрополит Епіфаній зазначив, що не дивлячись на заяви Філарета, УПЦ Київського патріархату вже не існує.

11 червня Філарет заявив, що не приймає Томос про автокефалію Вселенського патріарха Варфоломія. За його словами, якби керівництво УПЦ КП було поінформоване про зміст документа, воно б не підтримало створення Помісної церкви 15 грудня 2018 року.

20 червня Філарет на особисто скликаному «помісному соборі» вирішив скасувати рішення Архієрейського собору від 15 грудня про розпуск УПЦ Київського Патріархату і відмовився від Томосу про автокефалію Української православної церкви.

Керівництво ПЦУ зазначило, що ухвалені на «помісному соборі» Філаретом рішення, не несуть жодних юридичних наслідків.

Також Філарет закликав Єпіфанія «нічого не робити всередині церкви» без його згоди. Владика зазначив, що президент Петро Порошенко відмовився від домовленостей, які давав раніше, що і стало причиною розколу, що намітився. Договір начебто передбачав, що Філарет продовжує керувати церквою на території України разом з Епіфанієм, а глава ПЦУ представляє церкву на світовій арені.

Джерело

загрузка...
НЕ ПРОПУСТИІНШІ НОВИНИ