Україна потрапила в ТОП-10 країн з найбільшим обсягом сміття

Україна опинилася серед 10 країн світу з найбільшим обсягом сміття на жителя за версією агентства 24/7 Wall Street.

Про це повідомляє USA Today.

Відзначено, що для визначення найбільших виробників відходів агентство розрахувало вироблені кожною країною спеціальні відходи і регулярні тверді відходи муніципального виробництва на душу населення, використовуючи дані глобальної бази даних Світового банку, яку оновлювали у вересні 2018 року.

Так, найбільше сміття на одного мешканця припадає в Канаді – близько 36 тонн. По 2017 країна справила 1300000000 тонн сміття, більшість з якого – промислові відходи від переробки нафти, хімічного виробництва і обробки металу.

На другому місці Болгарія – 26,7 тонни на людину, а замикають трійку країн-лідерів США – 26 тонн на людину.

Решта ТОП-10 країн з найбільшою кількістю сміття виглядає так:

  • Естонія – 23,5 тонни сміття на людину;
  • Фінляндія – 16,6 тонни на людину;
  • Вірменія – 16,3 тонни на людину;
  • Швеція – 16,2 тонни на людину;
  • Люксембург – 11,8 тонни на людину;
  • Україна – 10,6 тонни на людину;
  • Сербія – 8,9 тонни на людину.

Так, в Україні за 2017 виробили понад 474 млн тонн сміття з них 448 тонн – небезпечні відходи. За даними дослідження – це найбільше серед 105 країн, які надають дані про небезпечні відходи. У той же час у 2017 році в Україні переробляли 3,2% сміття, а в Канаді – 20,6%.

Загалом світ потопає в смітті, і, відповідно до даних Світового банку, рівень вироблення відходів тільки зростає. Так, через зростання чисельності населення і збільшення міських територій очікується зростання обсягів виробництва сміття в світі – за деякими оцінками, на 70% між 2016 і 2050 роками.

Згідно з офіційними статистичними даними ЄС, від 30% до 35% загальної кількості утворених відходів в більшості розвинених країн пов’язані з діяльністю будівельного сектора, наприклад, будівництвом, реконструкцією та процесами знесення.

Нагадаємо, на останній зустрічі “Великої двадцятки” (G20) в Японії учасники підписали першу міжнародну угоду по скороченню пластикових відходів в світовому океані. У документі сформульовані загальні для всіх правила по боротьбі з пластиковим забрудненням і прописані конкретні необхідні заходи. У договорі також передбачена підтримка інновацій в цій галузі і поліпшення наукових методів аналізу і спостереження.

Джерело

загрузка...

ІНШІ НОВИНИ