В Україні хочуть ввести посімейне декларування доходів

В Україні можуть ввести посімейне декларування доходів, яке повинно бути більш вигідним, ніж поточна система оподаткування.

Про це заявив нардеп від партії «Слуга народу» Данило Гетманцев, якого називають одним з основних претендентів на посаду керівника парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.
За його словами, обов’язкове декларування доходів буде вводитися через рік-два після податкової амністії і добровільного декларування.

«Ми повинні спочатку скасувати можливість ухилення від оподаткування великого бізнесу і т.зв. олігархату з використанням низькоподаткових юрисдикцій. Друге – ввести таке декларування, яке буде вигідніше для платника податків », – сказав він.
«Ви зможете не тільки індивідуально декларувати свої доходи, але і в складі сім’ї. Тобто, сплачуючи податок за сім’ю в цілому. Якщо, наприклад, у вас є утриманці або пільговики, це все повинно враховуватися в рахунок зменшення сукупного оподатковуваного доходу », – додав нардеп.

«Наприклад, людина купує путівку на відпочинок в Україні, чому він не може на цю суму зменшити оподатковуваний дохід? Держава повинна стимулювати такі витрати громадян – і ми це пропонуємо зробити », – зазначив також Гетманцев.

За його словами, податкова декларація в ідеалі повинна формуватися податковою службою за тими джерелами інформації, які вона має (про зарплату людини, про майно), і направлятися в електронному вигляді платнику податків.

«Але щоб такий сервіс повноцінно працював, ми повинні інтегрувати всі реєстри. Що вже, до речі, робиться, але дуже повільно, тому що самі держоргани цьому опираються », – сказав він.

Джерело

загрузка...
НЕ ПРОПУСТИІНШІ НОВИНИ