Українці мають можливість відвідати ще одну країну без візи

Українці отримали можливість відвідувати ще одну країну без віз. Нею стала Північна Македонія. У свою чергу македонці теж зможуть приїжджати в Україну по біометричному закордонному паспорту.

Введення безвізу з Північної Македонією напрошувалося вже досить давно, існуючу угоду доводилося щорічно пролонгувати, і ось дипломатичні відомства двох країн досягли угоди про введення безвізового режиму вже на постійній основі. У середу, 21 серпня, Кабінет міністрів України затвердив угоду, підписану в липні з урядом Республіки Північна Македонія, «про умови взаємних поїздок громадян» двох країн.

Міністерствао закордонних справ Північної Македонії, в свою чергу, роз’яснює, що цей документ регулює правила і порядок встановлення та застосування безвізового режиму між нашими країнами. Громадяни України та Республіки Північна Македонія, у яких є дійсні біометричні паспорти, без будь-яких інших документів в якості вимоги для в’їзду можуть в’їжджати в країну транзитом або для короткострокового перебування, на термін від 90 до 180 днів без візи.

Таким чином, український безвіз тепер офіційно розширюється на ще одну державу світу.

Українці зможуть відвідувати Македонію в туристичних цілях або, наприклад, займатися пошуком роботодавця або вибирати освіту. Працювати без оформлення відповідних робочих віз заборонено. Аналогічні умови поширюються і на громадян Македонії.

Без урахування Північної Македонії український біометричний паспорт дозволяє відвідувати вже 128 держав світу без віз.

У всесвітньому «індексі паспортів» він займає відносно високе сорокове місце серед більш ніж сотні країн-учасниць рейтингу. Це – один з кращих показників серед країн Східної Європи.

 

загрузка...

ІНШІ НОВИНИ