Володимир Балух: ми не хочемо, щоб за наше визволення Україна заплатила своїми національними інтересами

Україна не повинна поступатися Росії своїми національними інтересами, навіть в питанні звільнення полонених.

Про це заявив звільнений в’язень Кремля Володимир Балух під час зустрічі з екс-президентом Петром Порошенко.

“Відверто тут (в серці. – Ред.) щемить мені, що це тільки ми. За хлопців щемить, які там залишилися. Моя найсильніша надія, що цим нашим поверненням справжній процес тільки почався. Єдине, чого ми ніколи не хотіли і не хочемо, щоб за наше визволення Україна заплатила своїми національними інтересами. Це найбільші побоювання, застереження в цьому процесі. Це правда”, – звільнений з полону кримчанин Володимир Балух висловив свою позицію в розмові з Петром Порошенко.

“Володимир Балух не погодився ні на які компроміси, коли йому сказали: здай Україну і вийдеш з в’язниці. Людина з Україною в серці і душі, він став символом незламності українського духу. За цей символ українці боролися довгі роки, а світові лідери тримали солідарність з Україною. Для мене висока гордість потиснути нарешті руку незламному Володимиру Балуху. І дуже емоційний момент, про який я мріяв всі ці роки. Ще коли Володимир був у кремлівських катівнях, я отримував від нього листи, ми спілкувалися з його дружиною Наталею. Для мене було справою честі зробити все для його звільнення. Україна боролася, бореться і буде боротися за кожного українця, який залишився в катівнях Кремля”, – заявив Порошенко.

Нагадаємо, підконтрольний Кремлю “Верховний суд” окупованого Криму засудив Балуха до 4 років і 11 місяців колонії і штрафу в розмірі 10 тис. рублів (близько 4 тис. грн) за сукупністю двох кримінальних справ.

В кінці 2016 року Володимира Балуха затримали співробітники ФСБ Росії. Вони стверджували, що на горищі будинку Балуха знайшли патрони і тротилові шашки. Підконтрольний Росії суд в Криму засудив його до 5 років позбавлення волі – за двома кримінальними справами: зберігання боєприпасів і інцидент, який назвали “побиттям начальника Роздольненського ізолятора тимчасового утримання”.

Джерело


ІНШІ НОВИНИ