Україна очолила рейтинг найбільш забруднених територій Європи

Україну накрила хмара чадного газу, що вивела країну на перше місце в рейтингу найбільш забрудненої території в Європі.

Про це на своїй сторінці в соціальній мережі написав активіст Євген Сойкін, зазначивши, що рівень моноксиду вуглецю в атмосфері поставив Україну на один рівень з промислово забрудненими районами Китаю.

Євген висловив сумнів у тому, що забруднення повітря викликало традиційне спалювання осіннього листя.

“Хіба південь і захід України їх не палять? Але там немає такої концентрації чадних газів…
Яка ж насправді причина? Чи будуть офіційні заяви органів влади? Чим ми труємося?”, – пише у своїй публікації Сойкін.

Також у своєму повідомленні активіст зазначив, що в даному випадку про пилове забруднення не йдеться.

“Мова йде про забруднення чадним газом, який не має кольору та запаху. Його поширення фіксується космічними супутниками. Його фіксація не пов‘язана з наявністю/відсутністю наземних датчиків”, – повідомляє Євген, характеризуючи ситуацію з погіршенням екології в Україні.

Крім того в своїй публікації Євген Сойкін наголосив на тому, що “карта поширення чадних газів не збігається з картою поширення туману, який сам по собі не представляє небезпеки отруєння”.

“Гіпотеза, що це палять стерню та листя руйнується фактом, що поширення чадного газу фактично зупиняється на межі Київської та Житомирської областей. У нас що, від Житомира до Львова листя та стерню не палять? Крім того, відсутність надмірного забруднення над Одесою та Львовом нівелює гіпотезу про те, що це може бути наслідок концентрації автомобілів.”, – повідомляє активіст у своїй публікації.

Також Сойкін підкреслив, що є ймовірність інших причин, про які офіційно не було повідомлено владою.

“Схоже, є якісь інші серйозні джерела проблеми, які або поки не встановлено, або які замовчуються…”, – пише в завершенні свого повідомлення Євген Сойкін.

Раніше повідомлялося, що в Києві і більшості областей України в понеділок, 21 жовтня, очікується туман, видимість 200-500 м.

Про це повідомляє пресслужба Державної служби з надзвичайних ситуацій з посиланням на Гідрометцентр.

“За прогнозами Укргідрометцентру, найближчими годинами і в першій половині дня 21 жовтня утримається туман, видимість 200-500 м (I рівень небезпеки, жовтий)”, – йдеться в повідомленні.

Джерело

загрузка...

ІНШІ НОВИНИ