В Україні зросте допомога на дітей одиноким матерям

В Україні обіцяють збільшити максимальний розмір допомоги на дітей одиноким матерям. Про це повідомляє Судово-юридична газета.

Максимальний розмір допомоги на дітей одиноким матерям у 2020 році має зрости:

  • для дітей віком до 6 років — із 1779 грн до 1921 грн;
  • для дітей віком від 6 до 18 років — із 2218 грн до 2395 грн;
  • для дітей віком від 18 до 23 років — із 2102 грн до 2270 грн.

Право на допомогу мають:

— одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження дитини або документі про народження дитини, виданому компетентними органами іноземної держави, за умови його легалізації в установленому законодавством порядку (рішенні про усиновлення дитини), відсутній запис про батька (матір) або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку органом державної реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (батька, усиновлювача) дитини;

— мати (батько) дітей у разі смерті одного з батьків, які не одержують на них пенсію в разі втрати годувальника або соціальну пенсію.

Водночас, якщо одинока мати, одинокий усиновлювач, мати (батько) у разі смерті одного з батьків зареєстрували шлюб, за ними зберігається право на отримання допомоги на дітей, які народилися чи були усиновлені до шлюбу, якщо такі діти не були усиновлені чоловіком (дружиною).

Звертатись за призначенням необхідно до органів соціального захисту (УСЗ, совбес) населення за місцем реєстрації отримувача допомоги. Допомога може бути призначена за місцем фактичного проживання за умови подання довідки про неодержання зазначеної допомоги в органі соціального захисту населення за місцем реєстрації.

Важливо врахувати, що допомога на дітей одиноким матерям призначається незалежно від одержання на дітей інших видів допомоги.

загрузка...

ІНШІ НОВИНИ