Два депутати пропонують законодавчо закріпити можливість використання російської мови в роботі парламенту

Автори законопроекту вважають, що у Регламенті ВР “не реалізовано конституційні гарантії і норми щодо вільного розвитку, використання і захисту російської, інших мов національних меншин України”.

Народний депутат від “Слуги народу” Максим Бужанський та депутат від “Опозиційної платформи – за життя” Олег Волошин зареєстрували в парламенті проект закону про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України (щодо мови роботи) (№3084).

Текст законопроекту розміщено на сайті парламенту.

Ним пропонується у статті Регламенту щодо місця проведення та мови ведення засідань Верховної Ради встановити, що мовою роботи посадових осіб Верховної Ради, на яких поширюється дія закону “Про державну службу”, є державна мова.

У чинному ж положенні відповідного пункту цієї статті вказується, що мовою роботи Верховної Ради, її органів та посадових осіб є державна мова.

Крім того, депутати пропонують встановити, що відповідно до статті 10 Конституції України в роботі Верховної Ради може використовуватися російська та інші мови національних меншин України.

Також запропонованими змінами встановлюється, що народні депутати та інші особи, на яких не поширюється дія закону “Про державну службу”, на пленарних засіданнях Верховної Ради, парламентських слуханнях, в роботі органів Верховної Ради можуть використовувати для всіх видів виступів, передбачених у статті 32 цього Регламенту, мови національних меншин України.

У такому разі за потреби Апарат Верховної Ради України забезпечує переклад з мов національних меншин України на державну мову і навпаки.

У пояснювальній записці до законопроекту його автори, зокрема, зазначають, що оскільки у статті 2 Регламенту ВР встановлено, що мовою роботи Верховної Ради є державна мова, то в ньому “не реалізовано конституційні гарантії і норми щодо вільного розвитку, використання і захисту російської, інших мов національних меншин України”.

Серед іншого, вони вважають, що необхідно врахувати, що “російська та інші мови національних меншин є рідними мовами або мовами спілкування для мільйонів громадян України, які мають такі ж самі конституційні права, як і, наприклад, україномовні громадяни, в рівній мірі з іншими сплачують податки, виконують свої конституційні обов’язки тощо”.

загрузка...

ІНШІ НОВИНИ