Їхати на роботу до Чехії вже не вигідно

44

Жителі Чехії в даний час зіткаються з найбільшим зростанням цін на товари і послуги з 2012 року. У міжрічному порівнянні інфляція склала 2,9%. Зростання цін, пов’язаний, перш за все, з подорожчанням продуктів харчування. Вартість масла підвищилася на 50,7%, яєць – на 36,4%, сирів – на 12,7 відсотків, молоко подорожчало на 11,4%. Дорожче обходиться купівля хлібо-булочних виробів (на 6,1%), м’ясних продуктів – майже на 5%.

Ціни на овочі підвищилися в жовтні в порівнянні з 2016 роком на 10,4%, фруктів – на 8,2%. Великих фінансових витрат вимагає орендна плата, середній розмір якої підвищився на 2,9%.

У місячному вирахуванні споживчі ціни в жовтні піднялися лише на 0,2%.

Тарифи на житлово-комунальні послуги

Тарифи на послуги централізованого постачання водою в Чеській Республіці підвищилися на 1,2%, послуги в сфері готельного сервісу – на 1,7%, ціни на пасажирські перевезення – на 2,6%. Одночасно на 2,3% знизилися тарифи на гарячу воду і опалення, а також на природний газ – на 0,8 відсотка.

Незначне зниження цін, на 0,9%, було зареєстровано також в сфері продажу одягу і взуття. Подешевшали послуги телефонного зв’язку.

Істотним фактором зростання цін є помітне підвищення рівня зарплат, оскільки громадяни не бояться витрат, підкреслила економіст Чеської банківської асоціації Ева Замразілова. На думку більшості економічних аналітиків, загальний рівень споживчих цін в рамках міжрічних підвищення в жовтні вже досяг свого максимуму, і протягом наступних місяців можна очікувати поступового зниження цін.

Джерело

МАГАЗИН