Суд може стягнути з Медведчука 300 тисяч гривень: в чому справа

Дарницький районний суд Києва 10 липня 2020 року продовжив розгляд позову народного депутата від «Опозиційної платформи – За життя» Віктора Медведчука проти журналіста Вахтанга Кіпіані та видавництва Vivat через книгу «Справа Василя Стуса». Під час засідання представники видавництва Vivat попросили стягнути з Віктора Медведчука 300 тисяч гривень за витрати, пов’язані з участю в процесі. Про це повідомило «Громадське радіо».

Видавництво долучило до клопотання угоди із двома адвокатськими об‘єднаннями про надання правової допомоги та інші документи (270 тисяч гривень), а також копії квитків з Харкова до Києва (26 тисяч гривень).

Водночас під судом близько 100 людей зібралися на мітинг, серед них – представники «Руху опору капітуляції», ВО «Свобода», «Національного корпусу» та прихильники творчості пана Кіпіані. Учасники скандують «Медведчук – під арешт!» та «Реванш не пройде».

До суду приїхав і автор книги Вахтанг Кіпіані. Він сказав, що незрозуміло, як можна заборонити поширення книги «на будь-якій території».

Нагадаємо, 29 серпня 2019 року журналіст Вахтанг Кіпіані повідомив, що голова політради партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктор Медведчук подав проти нього та видавництва Vivat позов про захист честі, гідності та ділової репутації через книгу «Справа Василя Стуса. Збірка документів з архіву колишнього КДБ УРСР». Перше засідання по цій справі відбулося в Дарницькому суді 2 жовтня 2019 року.

Видавництво Vivat вважає позов Медведчука спробою прямого тиску на свободу слова в Україні.

Віктор Медведчук сказав, що подав до суду позов із вимогою заборонити книгу журналіста Вахтанга Кіпіан через те, що інформація в книзі нібито не відповідає дійсності. Віктор Медведчук посилається на дев’ять епізодів з книги, яка містить 688 сторінок. Йдеться про наступні цитати:

«…розпинав поета (мається на увазі Василя Стуса) — призначений державою адвокат Медведчук»;
«… Вітє, що виховувався у родині політзасланця …кажуть — шуцман ( шуцман – працівник охоронної поліції Третього рейху)»;
«… чи була можливість у Стуса обрати “менше зло”. Проте є фактом, що наданого, підтримуваного держбезпекою адвоката звали Віктор Медведчук»;
“Адвокати відверто «відбували номер», не забуваючи, правда, здирати гонорари з убитих горем родин…»;
«…шістка комуністичної системи Медведчук…»;
«… син поліцая…»;
«…Медведчук на суді визнав, що всі «злочини», нібито вчинені його підзахисним, «заслуговують на покарання»;
«… він (мається на увазі Віктор Медведчук) фактично підтримав звинувачення. Навіщо прокурори, коли є такі безвідмовні адвокати?…»;
«Злочин перед поетом юрист Медведчук здійснив ще й тим, що не повідомив родині про початок розгляду справи… Боявся КГБ чи просто завжди був циніком та аморальним типом?».

6 липня 2020 року генеральна директорка видавництва Vivat Юлія Орлова заявила про спроби прямого тиску на свободу слова й друку в Україні з боку народного депутата від «Опозиційної платформи – За життя» Віктора Медведчука, який подав позов проти журналіста Вахтанга Кіпіані та видавництва через книгу про Василя Стуса.

загрузка...

ІНШІ НОВИНИ