Сильно не похолодає: синоптик дав детальний прогноз на жовтень

У жовтні на всій території України збережеться тепла погода: температура повітря триматиметься на рівні +13°…+ 14° і тільки в останні дні місяця опуститься до +7°…+8°.

Про це повідомив народний синоптик Леонід Горбань.

Найбільше дощів очікується на півдні країни, а найменше – на сході. При цьому він зазначив, що на заході, особливо в гірських регіонах, ймовірні погодні сюрпризи.

“На півдні дощі, що почалися 29-30 вересня, триватимуть і 1-2 жовтня. Також в цьому регіоні опади очікуються 8-10 жовтня, а потім ще в 16-18 і 27-28 числах місяця. 1-4 жовтня температура повітря становитиме + 19°…+ 22°, 6-7 числа трохи знизиться – до +16°…+ 17° – і в таких межах протримається до 17-18 жовтня”, – розповів синоптик.

Похолодання очікується 19 жовтня – до +14°…+16°. Тільки в самому кінці місяця, 29-31 жовтня, температура впаде до +11°…+12°. Вночі 6-7 жовтня на півдні буде +8°…+ 9°, а з 20-21 числа – +3°…+ 5°”, – додав він.

За словами Горбаня, в центральній Україні перша половина місяця буде такою ж теплою, як на півдні.

“Починаючи з 8 жовтня, температура повітря в центрі триматиметься в межах +16°…+ 17°, а в 20-х числах трохи опуститься – до +12°…+13°. В останні 3-4 дні жовтня температура становитиме +8°…+9°. Дощі в цьому регіоні очікуються приблизно в ті ж дати, що і на півдні, але зі зрушенням в один-два дні”, – спрогнозував він.

Що стосується сходу, то Горбань зазначив, що в цій частині України до 8-10 жовтня температура буде приблизно на рівні показників півдня. З іншого боку, в зазначеному регіоні пройде набагато менше дощів: рясні опади очікуються на початку і кінці місяця, а в інший час – тільки місцями і на рівні не більше 0,5-0,8 мм.

Синоптик уточнив, що на крайньому сході, в гірських районах заходу і на Прикарпатті, погода може кардинально відрізнятися від решти території свого регіону. У цих окремих зонах вірогідні перепади – від значних температурних коливань до рясних опадів.

“У першій половині жовтня по всій території України не варто очікувати значного похолодання”, – прокоментував директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда.

Перший сніг в Україні: прогноз від народного синоптика Леоніда Горбаня

Горбань каже, що кінець жовтня очікується майже зимовим: з 26-27 жовтня температура впаде до 0° і почнуться дощі. А 29-31 жовтня очікуються нічні заморозки до -3°…-5°. В окремих регіонах, насамперед на півночі і сході країни, можливі дощі зі снігом і невеликий мокрий сніг.

“Наприкінці жовтня можуть бути заморозки, але на початку місяця після невеликих дощів чекаємо 10 днів нежаркої, але сухої і приємної погоди”, – підсумував синоптик.

загрузка...

ІНШІ НОВИНИ