В Україні почали діяти штрафи для бізнесу за відсутність масок у відвідувачів

В Україні з четверга, 14 січня, можуть штрафувати суб’єктів господарювання за відсутність захисних масок на відвідувачах.

Відповідний закон вчора був опублікований у парламентській газеті “Голос України”.

Документ набув чинності з дня, наступного за днем його опублікування, тобто 14 січня.

Закон встановлює відповідальність за порушення санітарного законодавства для підприємств, підприємців, установ, організацій, які допускають осіб у громадські місця, будівлі або громадський транспорт без одягнених масок або респіраторів (під час дії карантину).

За таке порушення передбачено штраф у розмірі від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (це 3400 – 5100 гривень).

Йдеться про: допуск осіб без вдягнених засобів індивідуального захисту без попередження про необхідність вдягнути маску, зробленого у будь-який спосіб; відсутність реагування на перебування особи у відповідних місцях без маски.

Такий же штраф передбачений за обслуговування споживачів без захисних масок у період дії карантину.

Згідно із документом, реагування на відвідувачів без масок має відбуватися у наступних формах:

  • усне зауваження про необхідність одягнути засіб індивідуального захисту;
  • припинення обслуговування;
  • виклик представника Національної поліції з повідомленням про адміністративне правопорушення.

Закон був ухвалений Верховною Радою 17 грудня 2020 року.

З 21 листопада 2020 року в Україні можуть штрафувати громадян за відсутність маски в громадських будівлях і в громадському транспорті. Сума штрафу становить від 170 до 255 гривень. Поліцейські можуть на місці виносити рішення щодо громадян, які перебувають у громадських будівлях або транспорті без одягнених масок чи респіраторів.

У Національній поліції заявляли, що правоохоронці штрафуватимуть громадян за відсутність захисних масок у тому разі, якщо порушники не реагуватимуть на зауваження.

Міністр юстиції Денис Малюська запевнив, що українців не штрафуватимуть за перебування без масок на вулиці.

Понад 70% українців підтримують введення штрафів за перебування без захисної маски на обличчі в громадських місцях і транспорті.

загрузка...
НЕ ПРОПУСТИІНШІ НОВИНИ