Масове вимирання: як врятувати Україну від трагедії

Населення України в майбутньому різко скоротиться, з чим можна боротися високою народжуваністю і збільшенням тривалості життя. Про це повідомляє “Апостроф”.

Згідно з дослідженням ООН, до кінця XXI століття населення України складе 28,2 мільйона чоловік. Демографи підтверджують, що такий прогноз цілком реальний.

“Ці цифри можуть стати реальністю, якщо ситуація залишатиметься такою ж поганою, як зараз. В прогноз закладаються певні тренди: якими будуть народжуваність, смертність, міграція”, – повідомила провідний науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. в. Птухи НАН України Лідія Ткаченко.

Головна причина скорочення населення – це низька народжуваність. За підсумками 2017 року в Україні на 100 померлих було всього 64 народжених.

Наголошується, що відмова від дітонародження в Україні в основному аргументується економічними причинами.

Одним з найбільш реальних механізмів підвищення народжуваності в короткостроковій перспективі є збільшення виплат при народженні дитини. Однак, це загрожує перетворенням процесу в “бізнес-план” серед неблагополучних сімей.

Також, загальний економічний ріст допоможе збільшити чисельність українців.

“Народити дитину це ж не випити чашку чаю. Людина, яка збирається народити дитину, повинна розраховувати на 20 років вперед. Якщо він бачить якийсь оптимізм в країні, то він буде приводити у світ дитину. Сьогодні дають кілька тисяч на дитину, а завтра ти не знаєш, що робити і як заробити”, – підкреслив експерт.

Крім цього, вимирання населення залежить від смертності. Ткаченко вважає, що українцям потрібно боротися за інший спосіб життя. Однак, це також залежить від економіки.

Джерело

загрузка...

ІНШІ НОВИНИ