Нацкомісія пояснила, як будуть оцінювати іспит на володіння українською

Державний іспит на рівень володіння українською мовою буде складатися з чотирьох частин, і результат, який претендент або претендентка отримає за кожну з них, складе максимум 25% від загальної оцінки.

Про це повідомила Національна комісія зі стандартів державної мови.

“З 16 липня 2021 року стартує іспит на рівень володіння державною мовою. Екзаменаційна робота буде складатися з чотирьох частин:«Культура мови» (24 тестові завдання), «Читання» (20 тестових завдань), «Лист» (1 завдання відкритого типу), «Розмова» (2 завдання відкритого типу)”, – йдеться в повідомленні.

Відзначається, що в рамках тестових завдань кожна правильна відповідь дорівнює 1 балу. Максимальна кількість балів, яку можна набрати за виконання завдань частини «Культура мови» – 42, за «Читання» – 20, за «Лист» – 37 балів, за «Розмова» – 59 балів (29 балів за діалог, 30 балів – за монолог).

Таким чином, претендент/претендентка, які правильно виконали всі завдання, можуть отримати максимум 158 балів.

Як повідомляється, всі чотири частини іспиту рівноважні, результат за кожну складе максимум 25% від загальної оцінки. Щоб успішно скласти іспит, результат за кожну частину іспиту повинен бути не нижче половини від максимально можливої ​​кількості балів. Тобто, для «Культури мови» це 21 бал, для «Читання» – 11 балів, для «Листи» -19 балів, для «Розмови» – 30 балів. Кількість балів за кожну частину буде пропорційно конвертовано в відсотки.

Щоб отримати державний сертифікат про достатній рівень володіння державною мовою, необхідно набрати 80 і більше балів (мінімум 50% + 1 бал), високий – 127 і більше балів (мінімум 80% + 1 бал).

Також пропонується ознайомитися зі зразком екзаменаційної роботи.

загрузка...

ІНШІ НОВИНИ