У Києві створили Меморіальний центр Голокосту “Бабин Яр”

38
Kyiv Mayor Vitali Klitschko at the second session of the Kyiv city council of the seventh convocation on November 13.

У Києві офіційно оголосили про створення благодійного фонду “Меморіальний центр Голокосту “Бабин Яр”. Перша зустріч членів наглядової ради Меморіального центру Голокосту “Бабин Яр”відбулася сьогодні, 20 березня.

“Я впевнений, що цей проект має дуже велике значення не тільки для нашого міста і не тільки для нашої держави, оскільки це міжнародний проект. Звертаємося до всіх небайдужих людей приєднуватися до цього проекту, адже тільки разом, об’єднавши зусилля, ми зможемо втілити його в життя. Ми повинні зробити так, щоб такі трагедії як в Бабиному Яру більше ніколи не повторювалися “, – сказав під час зустрічі глава Київської міської державної адміністрації Віталій Кличко.

Він нагадав про те, що у вересні 2016 року в Києві відбулося публічне підписання Декларації намірів про створення Меморіального центру жертв Голокосту “Бабин Яр”. Як і планувалося, роботи над цим проектом почалися вже в цьому році, а відкриття планується в 2021 році – до 80-х роковин масових вбивств у Бабиному Яру.

Але вже через півроку члени наглядової ради обіцяють оголосити точне місце розташування Меморіального центру.

До складу наглядової ради увійшли головний рабин Києва та України Яків дов Блайх, співак, засновник Фонду “Люди майбутнього” Святослав Вакарчук, брати Володимир і Віталій Кличко, засновник Фонду Віктора Пінчука та EastOne Group Ltd., Ялтинська Європейська Стратегія Віктор Пінчук, президент Польщі ( 1995 – 2005) Олександр Кваснєвський.

Член Сенату США від штату Коннектикут (1989 – 2013) Джозеф Ліберман, колишній міністр закордонних справ і віце-канцлер Німеччини Йошка Фішер, голова фонду Меморіального центру “Бабин Яр”, бізнесмен Павло Фукс, голова виконавчої ради Єврейського агентства для Ізраїлю Натан Щаранський, співзасновники і голова наглядової ради консорціуму Альфа-груп Михайло Фрідман і Герман Хан також стали членами наглядової ради.

Причиною, яка змусила об’єднатися цих людей для досягнення поставленої мети, є те, що “на сьогоднішній день Україна залишається єдиною країною в світі, де до сих пір немає інституту пам’яті, присвяченого трагедії Голокосту і, зокрема, Бабиного Яру”.

За задумом учасників прес-конференції, Меморіальний центр жертв Голокосту “Бабин Яр” стане унікальним простором, який сприятиме міжнародному діалогу та порозумінню, а також створить платформу для дискусій з питань толерантності, справедливості і поваги, відстоюючи взаєморозуміння між культурами. Проект покликаний зібрати і підтримати всіх причетних до створення Центру в Бабиному Яру, що стане важливим елементом, якого не вистачало меморіальному середовищу Європи.
ІНШІ НОВИНИ