Коломойському “пробачили” мільярдні борги перед ПриватБанком: усі подробиці

Компанії олігарха Ігоря Коломойського виграли суд за кредитними угодами на 7,5 млрд грн, що були укладені з ПриватБанком у 2006-2016 роках.

Таке рішення ухвалив Північний апеляційний господарський суд (м. Київ) у справі за позовом компанії ТОВ “Тех-Трейд-Інвест” до ПриватБанку і чотирьох інших компаній. Він визнав недійсними певні умови в декількох кредитних угодах, що були укладені між ПриватБанком і відповідачами упродовж 2006-2016 років, повідомляє “Фінбаланс”.

Підставами для такого судового рішення стало те, що “спірними умовами кредитних договорів фактично визначено додаткову плату, що створило ситуацію подвійної оплати за користування кредитом”.

У суді вважають, що кредитні договори передбачали плату за користування позиченими коштами відразу двома способами: у вигляді відсотків за кредитом (виходячи з обумовленої в договорі процентної ставки), і відсотки “R”, тобто “винагороду за користування кредитом, сплата яких визначена в формулах, в яких, включені також дані за офіційним курсом гривні до долара США”.

Отже, на думку суддів, розмір винагороди (тобто, відсотків за кредитом) не відповідав вимогам справедливості й розумності угоди.

“Як випливає із судових матеріалів і довідок Приватбанку, наданих у грудні 2016 року й січні 2017 року, сукупний обсяг згаданих нарахувань за “процентами “R” або винагородою за користування кредитом” за відповідними кредитними договорами сягає майже 7,5 млрд грн, що в рази перевищує максимальний розмір ліміту кредитних договорів і основну суму боргу за кредитами”, – йдеться в публікації.

Отже, суд визнав відсотки за кредитами нерозумними. Однак самі кредити компанія “Тех-Трейд-Інвест” зобов’язана повернути.

За даними держреєстру, одним із засновників ТОВ “Тех-Трейд-Інвест” є ТОВ “Скорзонера”, кінцевими бенефіціарами якого є Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов.

Джерело

загрузка...

ІНШІ НОВИНИ