“Росія нам потрібна, а про кров забудуть”: що сказав Коломойський у скандальному інтерв’ю NYT

Український олігарх Ігор Коломойський закликав припинити війну на Донбасі та відновити відносини між Україною і Росією. Мовляв, про кров українці забудуть, а РФ “нам потрібна”. Про це він заявив у інтерв’ю The New York Times, зазначивши, що травми, заподіяні українцям конфліктом на Сході, швидко підуть у минуле.

“Вони сильніші в будь-якому разі. Ми маємо покращити наші відносини”, – сказав він, порівнюючи силу Росії із силою України. “Люди хочуть миру, доброго життя, вони не хочуть воювати. А ви, – Америка, – змушуєте нас воювати і навіть не даєте нам грошей за це”.

За його словами, Сполучені Штати просто використовують Україну, щоби спробувати послабити свого геополітичного конкурента. “Війна проти Росії, – сказав він, – до останнього українця”. Відновлення зв’язків із Росією є необхідним для економічного виживання України, заявив пан Коломойський. Він передбачив, що травма війни загоїться.

“Дайте йому п’ять, 10 років, і кров буде забута”, – сказав пан Коломойський. “У 2014 році я показав, що не хочу бути з Росією”, – додав він. “Я об’єктивно описую те, що бачу і куди рухається”.

Крім того, Коломойський заявив, що НАТО боїться російської армії. “Російські танки будуть розміщені біля Кракова і Варшави. Ваше НАТО мочитиме штани і купуватиме памперси”, – сказав він.

Коломойський заперечує будь-які правопорушення і каже, що його банк ПриватБанк, якому у 2016 році уряду довелося виділити $5,6 млрд, був вилучений незаконно.

Він сказав, що фінансування з Росії може замінити кредити від МВФ.

“Ми візьмемо 100 мільярдів доларів у росіян. Я думаю, що вони хотіли б дати це нам сьогодні”, – сказав пан Коломойський. “Який найшвидший спосіб вирішити проблеми і поновити відносини? Тільки гроші”, – сказав він.

“Для пана Коломойського ворожнеча проти Сполучених Штатів є особистою. Він каже, що вірить, ніби є ціллю FBI, котра, як повідомляється, почала розслідування фінансових злочинів у його діяльності”, – зазначає видання.

“ЄС і НАТО ніколи не приймуть Україну. Ви все не візьмете нас. Марно витрачати час на порожні розмови – тоді як Росія хотіла б привести нас до нового Варшавського договору”, – сказав Коломойський.

Також олігарх заявив, що “на місці Зеленського я б розслідував справи, про які просив Трамп [про компанію Burisma за участю сина Джо Байдена і про начебто втручання України у вибори президента США на користь Хілларі Клінтон]. А якщо демократи надумають мудрувати з нами [йдеться про можливу втрату Україною двопартійної підтримки у США], ми зблизимося з Росією”.

До речі, раніше The New York Times написала про скандальний проєкт Коломойського у Карпатах, зокрема про те, що на території гірського масиву Свидовець можуть побудувати мегакурорт.

Джерело

загрузка...

ІНШІ НОВИНИ