Промивка котлів і теплообмінників: особливості та устаткування

Основним елементом системи опалення є котел, де відбувається нагрів теплоносія і його подальше транспортування в контур опалення – по трубах, радіаторах, системі «тепла підлога» і т.д.

При нагріванні води, вже при температурі близько + 50 ° С, розчинені в ній хімічні сполуки вступають в реакції з утворенням солей жорсткості кальцію і магнію, які осідають шар за шаром на нерівних і шорсткуватих поверхнях нагрівальних елементів теплообмінників котлів у вигляді твердого важко-розчинного осаду – відкладень накипу і шламу.

Одночасно при нагріванні окислюється розчинене у воді залізо з утворенням оксидів – рудо-коричневий наліт іржі, а також відбувається вивільнення і проникнення в воду кисню, що стимулює корозійні процеси металевих частин обладнання і всередині трубопроводів.

Відкладення накипу, шламу, мулистого бруду є хорошим теплоізолятором, тому негативно позначається на теплопровідності, тобто перенесення тепла від нагрівального елементу котла до теплоносія. В результаті витрата електроенергії або газу може зрости на 5-15%! Тому рано чи пізно, але котельний агрегат і його теплообмінник потребує чищення, що допоможе запобігти аварійним ситуаціям і продовжить термін служби обладнання.

Для очищення котла і теплообмінника застосовується спеціальне обладнання, пристосування, інструменти та хімічні реагенти. Зазвичай застосовуються хімічні реагенти – це рідини, виготовлені на основі кислот або лугів. Тому вкрай важливо, щоб устаткування, яке застосовується для промивання було безпечним, щоб уникнути різних травм, хімічних опіків.

Фабрика AQUAMAX Srl (Італія), Заснована в 1995 р, спеціалізується на розробці і виробництві устаткування, призначеного для вирішення питань, пов’язаних з очищенням і підготовкою води питного і технічного призначення. В тому числі, фабрика виготовляє обладнання для запобігання утворення накипу – магнітні перетворювачі води UDI-MAG і пропорційні дозатори поліфосфату UDI-MAX. У числі іншого, фабрика виробляє серію насосних промивних станцій різної продуктивності, адаптери та інші комплектуючі, які полегшують процес промивки котла і теплообмінника, лінійку хімічних реагентів для різних металів. Наприклад, сьогодні широкою популярністю користується бустер aquamax promax 30, який можна придбати за посиланням https://aquamax.com.ua/aquamax-promax-30-supaflush-wheels.

Хімічні реагенти – це агресивні рідини. При приготуванні робочих розчинів слід чітко слідувати інструкції виробника. Залежно від ступеня забруднення теплообмінника готується більш-менш концентрований розчин. Починати промивку рекомендується з менш концентрованих розчинів. Це може збільшити час промивання, але сильно концентрований розчин здатний пошкодити металеві поверхні теплообмінника. Застосування якісних реагентів дозволяє досягти хороших результатів без руйнування теплообмінних поверхонь котла з міді, чавуну, нержавіючої та низьковуглецевої сталі, а також внутрішніх поверхонь радіаторів, арматури і трубопроводів, виконаних з кольорових металів (алюміній, латунь, або покриті нікелем, хромом).

загрузка...

ІНШІ НОВИНИ