В украинской системе нечего исправлять, - там все надо менять.

Евгений Чичваркин

Пользовательского поиска
Институт стратегических исследований "Новая Украина"
Другие диалоги:

Результати соціологічного дослідження «Оцінки політичного життя України в 2010 р.»

Версия для печати
27 дек 2010 года

Основні результати опитування

(повні формулювання питань та одномірні розподіли

відповідей на питання див. у кінці прес-релізу)

Аналітичний звіт (укр) (вкладений файл PDF)

Оцінка економічної та політичної ситуації в країні

Сьогодні українські громадяни оцінюють економічну ситуацію в країні приблизно так само, як і в докризовий період. Значна частина (18,7%) опитаних оцінюють економічну ситуацію як „добру” або „скоріше добру, ніж погану”. Однозначно „поганою” вважають економічну ситуацію 37,2% респондентів. Для порівняння: у лютому 2009 р., коли був пік економічної кризи, ситуацію „однозначно поганою” вважали 62,7% опитаних, а „доброю” або „скоріше доброю” – лише 3,2% респондентів2. Теперішні оцінки економічної ситуації є близькими до аналогічних показників отриманих у лютому 2008 р. – до початку економічної кризи1.


Населення із стриманим оптимізмом сприймає перспективу виходу України з економічної кризи. Чверть (24,0%) опитаних вважає, що криза вже закінчується і економічна ситуація поступово нормалізується. Ще 26,6% респондентів схильні думати, що країна ще переживає кризу, але подальшого погіршення економічної ситуації вже не буде. Песимістичної точки зору дотримуються 35,9% опитаних. На їх думку, економічна ситуація буде продовжувати погіршуватися. (Не визначилися з відповіддю – 13,5% респондентів).


Українська політика традиційно відзначається високою конфліктністю та гостротою політичної боротьби. Однак, порівняно з минулими роками, в суспільстві істотно знизився рівень соціальної напруженості. Зокрема, позитивна динаміка спостерігається в оцінках політичної ситуації. У лютому 2009 р., коли мало місце загострення політичної кризи, 66,2% опитаних вважали політичну ситуацію „вибухонебезпечною” або „гострою, конфліктною”2. Зараз так оцінюють політичну ситуацію значно менше – 38,8% респондентів.


Якщо виходити з показників соціального самопочуття, то можна констатувати, що Україна вже подолала наслідки економічної та політичної кризи, які мали місце у 2008-2009 роках.

Версия для печати
Публикации автора

 

Рекомендуем к прочтению

"Упадок Пятой республики": мифы и реальность

Одним из ключевых слов в лексиконе французских интеллектуальных элит все чаще становится «упадок» (le declin). Под ним имеются в виду действительные или мнимые риски утраты Францией в глобализированном мире XXI века ее традиционной роли одной из великих держав.

Читать далее

 

Материалы по теме

 

page generation time:0,431