В украинской системе нечего исправлять, - там все надо менять.

Евгений Чичваркин

Пользовательского поиска
Институт стратегических исследований "Новая Украина"
Другие диалоги:

Результати соціологічного дослідження «Оцінки політичного життя України в 2010 р.»

Версия для печати
27 дек 2010 года

Основні результати опитування

(повні формулювання питань та одномірні розподіли

відповідей на питання див. у кінці прес-релізу)

Аналітичний звіт (укр) (вкладений файл PDF)

Оцінка економічної та політичної ситуації в країні

Сьогодні українські громадяни оцінюють економічну ситуацію в країні приблизно так само, як і в докризовий період. Значна частина (18,7%) опитаних оцінюють економічну ситуацію як „добру” або „скоріше добру, ніж погану”. Однозначно „поганою” вважають економічну ситуацію 37,2% респондентів. Для порівняння: у лютому 2009 р., коли був пік економічної кризи, ситуацію „однозначно поганою” вважали 62,7% опитаних, а „доброю” або „скоріше доброю” – лише 3,2% респондентів2. Теперішні оцінки економічної ситуації є близькими до аналогічних показників отриманих у лютому 2008 р. – до початку економічної кризи1.


Населення із стриманим оптимізмом сприймає перспективу виходу України з економічної кризи. Чверть (24,0%) опитаних вважає, що криза вже закінчується і економічна ситуація поступово нормалізується. Ще 26,6% респондентів схильні думати, що країна ще переживає кризу, але подальшого погіршення економічної ситуації вже не буде. Песимістичної точки зору дотримуються 35,9% опитаних. На їх думку, економічна ситуація буде продовжувати погіршуватися. (Не визначилися з відповіддю – 13,5% респондентів).


Українська політика традиційно відзначається високою конфліктністю та гостротою політичної боротьби. Однак, порівняно з минулими роками, в суспільстві істотно знизився рівень соціальної напруженості. Зокрема, позитивна динаміка спостерігається в оцінках політичної ситуації. У лютому 2009 р., коли мало місце загострення політичної кризи, 66,2% опитаних вважали політичну ситуацію „вибухонебезпечною” або „гострою, конфліктною”2. Зараз так оцінюють політичну ситуацію значно менше – 38,8% респондентів.


Якщо виходити з показників соціального самопочуття, то можна констатувати, що Україна вже подолала наслідки економічної та політичної кризи, які мали місце у 2008-2009 роках.

Версия для печати
Публикации автора

 

Рекомендуем к прочтению

«Земля. NET»

З 1 січня 2013 року в Україні відкриють для публічного доступу електронний Державний земельний кадастр. Старт віртуального кадастру вчора підтвердив під час презентації тестового режиму даної системи голова Державного агентства земельних ресурсів України (Держземагентство) Сергій Тимченко.

Читать далее

 

Материалы по теме

 

page generation time:0,258