В украинской системе нечего исправлять, - там все надо менять.

Евгений Чичваркин

Пользовательского поиска
Зал периодики
Другие диалоги:

«Земля. NET»

Версия для печати
Наталія Білоусова
20 дек 2012 года

З 1 січня 2013 року в Україні відкриють для публічного доступу електронний Державний земельний кадастр. Старт віртуального кадастру вчора підтвердив під час презентації тестового режиму даної системи голова Державного агентства земельних ресурсів України (Держземагентство) Сергій Тимченко.

Україна одна з останніх серед європейських країн впроваджує електронний кадастр. Його розробка обійшлася в 50 мільйонів доларів, які Україні виділив Світовий банк.

На публічній кадастровій карті кожен власник земельної ділянки через Інтернет зможе перевірити, де розташована його ділянка, чи не співпадає вона з іншою. Крім того, будь-хто зможе побачити індексно-кадастрові карти, земельні ділянки та їхні межі, кадастровий номер ділянки, форму власності на них, цільове призначення, площу, ортофотоплани, межі областей, районів та населених пунктів.

Вносити в систему земельні ділянки та присвоювати кадастрові номери з нового року будуть державні кадастрові реєстратори. Ці реєстратори отримають персональну печатку і персональний цифровий електронний підпис, якими повинні обов’язково скріплювати всі земельні документи. Таким чином в земельних установах хочуть позбутися корупції та махінацій. Якщо якийсь реєстратор порушить земельне законодавство, то його оштрафують на суму від 20 до 50 неоподаткованих мінімумів. За повторне порушення — від 50 до 200 неоподаткованих мінімумів, а за третє — звільнення без права займати повторну цю посаду.

«Раніше вся інформація (про земельні ділянки. — Авт.) зберігалася на паперових носіях в районних управліннях земельних ресурсів, що породжувало велику кількість зловживань, земельних махінацій, підстав для корупції... Тепер в Україні є кадастр. Він повністю прозорий, автоматизований і високотехнологічний», — розповідає Тимченко. Він складається з 18 мільйонів державних актів (в минулому 36 мільйонів паперових сторінок).

Як уточнив «Дню» директор Центру Державного земельного кадастру Андрій Тарнопольський, ще приблизно 30% земельних ділянок в Україні не мають кадастрових номерів. «Це — погана новина. А хороша новина в тому, що ми придумали механізм автоматичного присвоєння кадастрових номерів для ділянок, які їх не мають», — говорить він. Головне, продовжує Тарнопольський, що зараз усім таким ділянкам присвоєні номери, а після звернення їхніх власників для реєстрації в системі вони автоматично надаватимуться.

Головна складність зведення всіх цих даних в єдину систему полягає в тому, що кожне районне управління зберігало їх, використовуючи власну систему координат. «В результаті за 20 років реєстрації отримали більше тисячі 500 видів різноманітних координат, які ніяким чином не стикуються з іншими», — пояснює Тимченко. Розроблене для роботи електронного кадастру програмне забезпечення дозволяє перевести всі ці різні системи в єдину національну систему координат — УСК 2000.

У Держземагентстві визнають, що на початку буде багато помилок на публічній кадастровій карті. Тому вони закликають власників ділянок заходити на сайт, перевіряти правильність місця розташування їхніх ділянок, і в разі виявлення помилок одразу ж на сайті оформлювати заявку для їх виправлення, або ж (якщо це технічні правки) система їх внесе автоматично.

Наповнення кадастру продовжуватиметься й після його відкриття. Щоденно оцифровують 400 тисяч державних актів. В Держземагентстві говорять, що електронний кадастр — це перший крок національної кадастрової системи. В перспективі кадастр планують розширити і створити на його базі національну систему геопросторових даних, яка ще міститиме інформацію про надра, наземні та підземні комунікації й мережі, будови, водні та лісові ресурси тощо. «Ми хочемо отримати єдину базу даних на картографічній основі, яка вестиметься в єдиному форматі», підсумував Сергій Тимченко.

«Ми побачили пілотну версію кадастру. Вона виглядає позитивно, бо дуже проста в користуванні, в ній уся найосновніша інформація», — говорить президент Земельної спілки України Андрій Кошель. На його думку, електронний кадастр допоможе вирішити 90% завдань, які стоять перед власниками земельних паїв, або тим, хто хоче ними управляти.

Источник: День
Версия для печати
Рекомендуем к прочтению

Родился бедным? Тебе не повезло!

Артерии и «социальные лифты» общества закупориваются. Шансы карьерного роста, социальная мобильность снижается, и, что еще хуже, падает доверие людей друг к другу, что заметно среди всех классов общества, но более всего – среди бедных. Столь восхваляемый «гибкий рынок труда», означает лишь мир, в котором такая принципиально важная вещь, как профсоюз, оказывается не у дел, а с работниками обращаются как с собственностью. Это представляет смертельную угрозу семьям рабочих, и их шансам дать своим детям вдохновение и жизненные силы.

В Британии становится все меньше социального разнообразия и знаний: в условиях нынешнего капитализма компетентные люди просто не могут никуда пробиться; они становятся жертвами социальных предрассудков и настроений. Они просто не знают, что делать, поскольку эффективная государственная политика должна идти вразрез с господствующими инстинктами консерваторов.

Читать далее

 

Материалы по теме
Зал периодики

Как сорвать план Кремля в отношении Украины

Евразийский союз - это тупик для всех его участников

Американские мечты

Как изменится жизнь украинцев, после реформ МВФ

На дне: что случилось с промпроизводством в I квартале

Через что в себе должна переступить нация для успеха страны

Иво Бобул: украинскую культуру, простите, "слили"

Когда Украина выйдет из кризиса

Три новых вызова для Украины

Почему Украина - не Израиль, или Пора менять правительство

Философия налоговых реформ

Вузы провалили экзамен на автономию

Цифры сквозь слезы: падение промпроизводства в Украине

Як ЄС фінансує точки росту

Экспертный совет: Почему падает промпроизводство?

Наша Стіна. Тільки україноцентризм здатен захистити нас від утрати державності

Внешние займы Украины необходимы для реформирования экономики

Наскільки глибокою є боргова яма України

Налетай, подешевело!

Мобілізаційний пункт фронту реформ

Забытое обещание в сфере фискальной децентрализации

До і після 2014-го: Яценюк у цифрах та фактах

Віктор Пинзеник: "Уряд просто пудрить людям мізки"

Пристрасті української економіки

Впереди большие потрясения, население не перестанет держать на руках доллары

Китай спасла дешевая рабочая сила. Остальным это уже не поможет

«Европейский союз проживет без украинских реформ»

Почему дефляция – это хорошая новость для Европы

Як не допустити «зради реформ»?

Куди підуть гроші МВФ?

В поисках точки опоры: дно уже близко

Обіцянка — цяцянка

Уравнение со всеми известными

Предел хитрости – управлять без силы

Война на два фронта

Социальная защита общества

Как Украине выиграть экономическую войну

Промышленность военного времени

Віднині українці заплатять за помилки Яценюка

Чому реформи в Україні гальмують?

Удастся ли Украине пережить 2015 год

Свобода, без якої не буде країни

"Яценюк пішов шляхом Азарова. Замість того, щоб відкрити можливості, збільшує тиск"

Україна приЗЕМЛЯється

Философская категория

Квіташвілі готує реформу для пацієнтів, медики «просять» змін для себе

Занятость: старый новый класс-гегемон

Украина: все пошло не так

Секреты украинских реформ. Памятка реформаторам

Скільки люди в Україні "витягнуть" подібних "реформ"?

 

page generation time:0,096