Вчені знайшли воду на Марсі: вражаючі фото

Науковці із космічного агентства NASA виявили на поверхні Марсу гігантське родовище льоду, яке приховане під щільним шаром пилу та землі. Це відкриття доводить, що колись давно на Червоній планеті була вода.

Про це повідомляє dailymail.

Дослідники зробили висновок, що «льодяна шапка», яка мало чим відрізняється від Земної, могла потроху зникати у результаті нахилу осі та зміною орбіти Марсу.

Вчені стверджують, що льодовики, які вкриті покладами із піску, можуть утворити шар води на всій планеті глибиною близько 1,5 метрів, якщо почнуть танути.

«Ми не очікували знайти тут стільки водяного льоду», – сказав Стефано Нероцці, науковий співробітник Інституту геофізики Техаського університету і провідний автор дослідження.

Вчені висунули гіпотезу, що шари льоду, які утворилися на Марсі протягом останніх льодовикових періодів, були захищені від періодів потепління піском, який покривав їх поверхню і захищав від сонячної радіації.

Зауважимо, що до цього вважалося, що на Червоній планеті взагалі немає льодовиків.

Вивчення структури льодовиків допоможе науковцям більше дізнатися про клімат Марсу. Здається, тепер у людства збільшилися шанси на успішну колонізацію Червоної планети.

 


ІНШІ НОВИНИ