У центрі нашої галактики виявили великий і важкий об’єкт

85

Використовуючи ефект гравітаційної лінзи, астрофізикам вдалося зареєструвати в самому центрі Чумацького шляху масивний об’єкт –  величезну планету або коричневий карлик.

Нововідкритий об’єкт отримав назву OGLE-2016 BLG-1190Lb (коротко OGLE). Він в 13 разів масивніший за Юпітер і обертається навколо зірки в 22 тисячах світлових років від Сонця, в густо заселеній зірками області галактичного центру.

OGLE не такий масивний, як, наприклад, рекордно важкий коричневий карлик DENIS-P J082303.1-491201 b, який важить в 29 разів більше Юпітера. Але і така перевага – це вже немало. Через величезну масу складно сказати, що являє собою OGLE. Район його «місця проживання» переповнений коричневими карликами – небесними тілами, яким зовсім небагато не вистачило маси для того, щоб почати термоядерну реакцію і стати зірками.

Якщо це все-таки планета, то вона дуже велика. А якщо коричневий карлик, то вчені будуть дуже здивовані, тому що коричневі карлики зазвичай не обертаються навколо інших зірок – а OGLE обертається. У будь-якому випадку питань це небесне тіло зберігає більше, ніж відповідей.

Дослідження буде опубліковано в Astronomical Journal . З препринтом можна ознайомитися в репозиторіїarXiv.org.

МАГАЗИН