Вчені попередили про небезпеку азіатського природного феномена “блакитні сльози”

Організми, що викликають блакитне світіння на берегах островів Мацзу, отруюють воду.

Природа може бути настільки ж красивою, як і небезпечною. Феномен, який щорічно спостерігається на берегах островів Мацзу в Тайванській протоці, служить тому підтвердженням. Щоліта вода тут починає світитися блакитним світлом. Видовище приваблює натовпи туристів, але вчені попереджають: воно таїть в собі небезпеку. Про це пише Live Science .

“Люди вважають, що це гарне і романтичне нічне видовище, – говорить океанолог з Університету Південної Флориди Чанмін Ху. – Воно токсичне”.

Явище, яке прозвали “блакитними сльозами”, викликають біолюмінесцентні організми дінофлагелляти. Самі по собі вони не токсичні до тих пір, поки не починають харчуватися. У їх раціон входять отруйні водорості, поглинаючи дінофлагелляти які виділяють амоній та інші речовини, які отруюють воду. В основному це несе загрозу морським мешканцям, але позначитися на здоров’ї людини теж.

При цьому “блакитних сліз” стає все більше, і поширюються вони все ширше. Ху і його колеги вивчили близько 1000 супутникових знімків, зроблених за останні 19 років, і з’ясували, що “сльози” починають проникати глибше в прибережні води, наражаючи на небезпеку місцеву фауну. На думку вченого, в найближчі роки цей процес навряд чи зупиниться.

Джерело


ІНШІ НОВИНИ