Астрономи знайшли 12 нових супутників Юпітера

Астрономи виявили 12 нових супутників на орбіті Юпітера, таким чином, їх кількість збільшилася до 79, повідомив портал дослідного центру університету Карнегі.

Вперше команда вчених університету Карнегі під керівництвом Скотта Шеппарда помітила супутники навесні 2017 року, коли займалася пошуком об’єктів у віддалених районах Сонячної системи, включаючи пошук Дев’ятої планети, гіпотетичної масивної планети за межами орбіти Плутона.

“Юпітер виявився в просторі, де ми вели пошук об’єктів далеких регіонів Сонячної системи, таким чином, ми, завдяки щасливому випадку, виявили нові супутники навколо Юпітера, намагаючись знайти планети на краю Сонячної системи”, – заявив Шеппард.

За словами вченого Центру малих планет Гарета Вільямса, йому знадобився рік роботи, щоб підтвердити, що супутники дійсно знаходяться на орбіті Юпітера.

При цьому 11 з виявлених супутників вчені вважали “звичайними”, а один – “особливим”.

Велика частина виявлених супутників входять в скупчення ретроградних супутників, які здійснюють повний оборот в напрямку протилежному Юпітеру раз в два роки.

Вважається, що вони утворилися внаслідок зіткнення схожих великих космічних тіл з астероїдами, кометами і іншими супутниками.

Два супутника знаходяться ближче інших і роблять проградний оборот в напрямку обертання Юпітера приблизно раз на рік. Вони також вважаються фрагментами величезного супутника, колись розбитого на частини.

Найбільш незвичайним відкриттям став супутник Валетудо, несхожий ні на один інший супутник Юпітера. Цей супутник, менше кілометра в діаметрі, знаходиться далі і сильніше відхилений, ніж інші супутники планети. При цьому, на відміну від інших проградних супутників, він має орбіту, що перетинає ретроградні супутники, що уможливлює їх зіткнення.

Знайдені супутники можуть допомогти вченим вивчити ранній етап розвитку Сонячної системи.

Всі спостереження проводилися за участю вчених Національної обсерваторії оптичної астрономії США в Чилі за допомогою чотириметрового телескопа Blanco.
ІНШІ НОВИНИ