Що таке метаболізм, за що він відповідає

Про метаболізм звичайні люди і експерти говорять досить багато. Однак далеко не всі розуміють, в чому саме полягає його основне призначення. Цікаву та корисну інформацію про це можна знайти на сторінках EVA Blog. Багато хто замислюється над питанням: Що таке метаболізм? Як прискорити метаболізм? Інші ж навіть гадки не мають, для чого це робити і як ця обставина може позначитися на якості життя. Давайте розбиратися в деталях.

Як метаболізм може впливати на життя людини?

Вважається, що люди з відмінним метаболізмом здатні з’їсти багато їжі, швидко її переробити і при цьому залишатися стрункими і повними сил. Заручники повільного метаболізму повинні бути максимально виборчими в частині раціону. Їм потрібно вибирати ті продукти, які не сприяють накопиченню жирових відкладень, при цьому вживаючи їх невеликими дозами. Саме тому кожен зацікавлений у поліпшенні показників метаболізму.

Що ж таке метаболізм?

Метаболізм – це обмін речовин, або всі процеси, що протікають в організмі, в результаті яких їжа і напої, що потрапляють всередину, перетворюються в цілющу енергію, так необхідну всім органам і системам людини.

Метаболізм складається з трьох підгруп:

  • Метаболізм в стані повного спокою;
  • Метаболізм під час активних рухів;
  • Термічний ефект від вживаних в їжу продуктів.

Метаболізм в стані спокою

Коли людина не рухається, здається, що всі процеси зупинилися. Однак це не так. Їх в організмі безліч. Мозок обробляє інформацію, серце качає кров, легені збагачують клітини киснем, шлунок переварює їжу, слухові рецептори знаходяться в пошуку інформації і так далі. Показником метаболізму є калорії, які організм витрачає на банальне підтримання життєдіяльності.

Потреби середньостатистичної людини зазвичай обмежуються показником в 60-70% витрат. На якість метаболізму в стані повного спокою можуть впливати різні чинники, наприклад, вага людини і її зріст, стать, маса тіла без жиру. Встановлено, що метаболізм вищий у тих, у кого більше сухої маси.

Термічний ефект від вживаних в їжу продуктів

Тут мається на увазі кількість калорій або енергії, яка витрачається організмом на сам процес перетравлення їжі, а також поетапне засвоєння корисних елементів, що надходять разом з продуктами. Вуглеводи, білки і жири виділяються різним термічним ефектом. Саме тому раціон повинен бути збалансованим і виміряним, виходячи з потреб окремого індивідуума.

Метаболізм під час активних рухів

Тут йдеться про кількість енергії, яку людина додатково витрачає під час активної ходьби, бігу, фізичної роботи, вправ та іншої діяльності. Активність буває тренувальною або нетренувальною. У першому випадку витрати енергії в повній мірі залежать від характеру і стилю вправ. На нетренувальну активність припадає чимало витрат енергії від загальної кількості. Сюди можна віднести, наприклад, ходьбу і навіть банальне підтримання постави, під час сидіння на стільці.

Метаболізм може бути поганим чи хорошим. При цьому важливо розуміти, що існує достатньо інструментів, методик і способів змінити ситуацію в кращу сторону, або налагодити роботу організму. Однак зробити це буде не так просто. Для нормалізації алгоритмів, знадобиться час. Консультація з профільним лікарем є обов’язковою до виконання.

загрузка...

ІНШІ НОВИНИ