Google Chrome отримав налаштування, яке скорочує споживання оперативної пам’яті

В даний час найпопулярнішим браузером в світі, причому з великим відривом від конкурентів, є Google Chrome, а стати таким йому вдалося більш ніж 10 років. Цей інтернет-оглядач ідеальний у всьому, починаючи від швидкості роботи і закінчуючи зовнішнім виглядом, проте є у нього один величезний мінус, який не дозволяє ним активно користуватися на не дуже потужних комп’ютерах і ноутбуках. Справа в тому, що даний браузер сильно «пожирає» оперативну пам’ять.

Одна вкладка зі звичайним сайтом, на кшталт Google, може споживати відразу 300 – 400 МБ оперативної пам’яті, тобто неймовірно багато. Як підсумок, якщо в браузері відкрито більше десяти вкладок, він може почати гальмувати з огляду на те, що обсягу ОЗУ виявиться недостатньо. Судячи з усього, розробники самі почали розуміти, що було б непогано оптимізувати своє програмне забезпечення, тому сьогодні, 19 лютого 2019 року, вони випустили нову тестову збірку Chrome Canary, в якій з’явилося нове налаштування.

Якщо в налаштуваннях даного веб-браузера увімкнути опцію Skip best effort tasks, споживання оперативної пам’яті на комп’ютері або будь-якому іншому електронному пристрої значно скоротитися, а станеться це завдяки тому, що Google Chrome перестане виконувати будь-які дії у фоновому режимі, якщо браузер використовується користувачем. Всі ці операції припиняться в момент закриття браузера. Як запевняють розробники, вони давно тестують дане нововведення і воно працює відмінно.

Очікується, що вже в найближчі кілька тижнів функція Skip best effort tasks за замовчуванням буде включена в Google Chrome у всіх користувачів, які використовують даний браузер. Відмова від виконання будь-яких операцій у фоновому режимі також відчутно підвищує швидкість роботи інтерфейсу, що може бути актуально на слабких комп’ютерах. Щоб уже зараз використовувати нововведення слід завантажити з офіційного сайту збірку браузера Canary, після чого встановити її і в адресному рядку ввести chrome: // flags / # disable-best-effort-tasks . Після цього потрібно знайти в налаштуваннях потрібну опцію, а потім праворуч від неї вибрати варіант «Enabled». Для вступу змін в силу потрібно перезапустити браузер.

Джерело

загрузка...
НЕ ПРОПУСТИІНШІ НОВИНИ