Світовий банк має намір збільшити фінансову підтримку реформ в Україні

Глава Світового банку назвав важливими сферами реформування для подальшого отримання інвестицій охорону здоров’я, земельну реформу і боротьбу з корупцією.

Всесвітній банк шукає можливості розширення фінансової підтримки реформ, що проводяться в Україні, заявив на зустрічі зі спікером Верховної ради Андрієм Парубієм і депутатами глава Світового банку Джим Ен Кім.

Як повідомляється за підсумками зустрічі на сайті Ради, президент Світового банку відзначив, що вони шукають можливості розширення фінансової підтримки реформ в Україні.

“Коли ми досягли ліміту можливого кредитування України, ми обмінялися певними зобов’язаннями з європейськими інституційними банками з тим, щоб ми могли дати більше коштів Україні. Зараз ми додатково шукаємо можливості звільнити ті чи інші ресурси для того, щоб направити їх в Україну”, – наводяться в повідомленні слова Кіма.

Він назвав важливими сферами реформування для подальшого отримання інвестицій охорону здоров’я, земельну реформу і боротьбу з корупцією. На переконання президента CБ, підвищення прозорості та відкриття ринку землі збільшить інвестиції в Україну. Відкриття ринку землі, за його словами, дозволить, за попередніми підрахунками, збільшити ВВП на 1,5%, і це той сектор, на який звертають найбільшу увагу інвестори з точки зору подальшого розвитку країни.

За інформацією на сайті Ради, окремо він зупинився на боротьбі з корупцією, акцентувавши увагу на необхідності створення антикорупційного суду. Кім заявив, що після того, як будуть зроблені кроки щодо проведення земельної реформи та створення антикорупційного суду, можна говорити про подальші інвестиції. Це, на його думку, стане запорукою змін у зовнішньому іміджі України. У світі є 40 трильйонів доларів, які шукають свого адресата, додав він.

Раніше Світовий банк опублікував жовтневу доповідь “Міграція і мобільність”, згідно з якою очікує поступового прискорення темпів зростання ВВП України до 4% в 2019 році. Прогноз на 2017 рік, згідно з документом, як і раніше становить 2%. У 2018 році економічне зростання, за очікуваннями СБ, складе 3,5%. Інфляція в Україні прогнозується в 2017 році на рівні 10%, а в 2018-2019 роках – 9%.

загрузка...

ІНШІ НОВИНИ