МОН назвало п’ятірку найбільш популярних професій серед вступників у профтехи

Міністерство освіти і науки України опублікувало п’ятірку найбільш популярних професій серед вступників у профтехи цьогоріч, зазначає УНН з посиланням на повідомлення МОН.

“Водій автотранспортних засобів, кухар, електрогазозварник, кондитер, перукар та офіціант — такою є п’ятірка найбільш популярних професій серед вступників до закладів професійної освіти у 2020 році. Водночас вузькогалузеві професії або ж ті, що передбачають важкі умови праці, мають менший попит серед молоді”, — вказали у відомстві.

Серед професій, які є технологічно складними та менш популярними серед вступників — машиніст трубоукладача, контролер харчової продукції або прокатник гарячого металу.

“Починаючи з 2011 року в рейтингу найпопулярніших професій залишається незмінною така п’ятірка лідерів. І це є зрозумілим, оскільки професії сфери послуг дозволяють випускникам, які мають за плечима лише виробничу практику, відкривати власний бізнес і отримувати високий дохід. У цьому році ми бачимо схожий запит. Насправді, у наших профтехах можна здобути 690 професій, але щороку більше 70% вступників обирають лише 10-15 з них. Саме тому ми запустили окрему рубрику у Facebook, де пояснюємо переваги різних напрямів. Розповідаємо і про популярного візажиста, і про вузькопрофільного матроса” — повідомив заступник Міністра освіти і науки Ігор Гарбарук.

У міністерстві також додали, що: “Кожен регіон має різну динаміку набору вступників за цими професіями. Наприклад, в Івано-Франківській та Тернопільській областях одними з найзатребуваніших є штукатур та перукар. А на півдні — в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях — вступники надають перевагу професії тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва. Серед чинників, які впливають на затребуваність конкретних професій — економічний розвиток регіону та локального бізнесу”.

загрузка...
НЕ ПРОПУСТИІНШІ НОВИНИ