Вибираємо профнастил для покрівлі та огорожі

Профнастил на ринку представлений, без перебільшення, в величезному асортименті. Тут і різна геометрія, і різні сфери застосування, і різні покриття металу… Як не заплутатися в цьому різноманітті? Який профнастил вибрати саме для вашого завдання? Якої товщини профнастил вибрати для забору або навісу? Допоможемо розібратися в цій статті.

Як правильно вибрати профнастил

Щоб зробити вибір, в якому ви не розчаруєтеся через роки, слід чітко слідувати плану:

  • Визначаємо, для чого потрібен профнастил. Уже на цьому етапі можна значно скоротити вибір.
  • Чітко розуміючи завдання, можна вибрати конкретні геометрії профілю.
  • Тепер вибираємо товщину металу і покриття. Якщо перший параметр впливає виключно на технічні особливості профнастилу, то від покриття залежить не тільки довговічність, але й естетика профілю.

Визначаємо цілі будівництва

Це те, від чого залежатимуть всі подальші кроки вибору. Обшиваєте фасад? Можливо профнастилом буде покритий ваш дах? А може гофрований лист потрібен вам для зведення несучих стін? Який профнастил краще вибрати для огорожі? Крім того, багато хто обирає профлист для облаштування альтанок або козирків. Під кожну задачу можна підібрати особливий вид профілю з різними технічними характеристиками. І якщо в якихось випадках геометрія не має значення, то, наприклад, для облаштування покрівлі підійдуть лише кілька видів профнастилу.

Який вибрати профнастил для даху

Щоб зрозуміти, який профнастил вибрати для даху, потрібно знати важливу особливість покрівельних матеріалів з металу. На всіх подібних матеріалах передбачена капілярна канавка – спеціальний жолобок для відведення конденсату з покрівлі. І це основний момент, який потрібно враховувати при виборі профнастилу для даху.

Який профнастил краще для забору

Тут вже вас ніхто не обмежує геометрією. Вибирайте профіль по своєму бюджету і за смаковими уподобаннями. Однак ми можемо дати кілька рекомендацій, як зробити паркан з профлиста більш привабливим.

  • Вибирайте метал з двостороннім полімерним покриттям. Тоді кольоровою буде не тільки вулична сторона, але й всередині ділянки.
  • Акуратніше, ніж просто стіна неприступної фортеці, буде виглядати профнастил з фігурним різом. Він розроблений спеціально для зведення огорож.

Вибираємо профнастил для стін

Якщо ви хочете ви хочете зробити профнастил основою ваших стін – тоді вам підійдуть тільки несучі профілі. Відрізняє їх висота профілю, що робить лист міцнішим і жорсткішим.

Для обшивки фасаду підійде будь-який профіль гофрованого листа.

Профнастил для навісу: який вибрати

Навіси, дахи відкритих веранд і альтанок також не передбачають жорстких вимог. Природна вентиляція не дозволить накопичуватися волозі, а підпокрівельний простір як такий відсутній. Тому сміливо можете займатися вирішенням дизайнерських завдань. Головне, щоб козирок, навіс або дах веранди гармонійно вписувалися в ділянку. Хоча і це не обов’язково.

Якою має бути оптимальна товщина профільованих листів. І дещо про габарити

Тепер ви маєте деяке уявлення про те, як підібрати матеріал в залежності від області застосування. Далі важливо визначитися з технічними параметрами. І почнемо з товщини листа. Цей параметр безпосередньо впливає на міцність виробу, на його несучу здатність, на термін служби. Якою повинна бути товщина профнастилу для паркану, фасаду, покрівлі? В асортименті багатьох магазинів представлені профнастили зі сталі товщиною 0,45 і 0,5 мм. Це оптимальні товщини для профільованих виробів, оскільки при них зберігається висока міцність виробів, довговічність, а також простий монтаж. Товщина безпосередньо впливає і на ціну. Листи 0,45 і 0,5 товщини при всіх своїх плюсах мають і прийнятну вартість.

Тепер про габарити. Від них залежить, яка кількість листів знадобиться вам для того чи іншого завдання. На ринку представлений профнастил в довжинах від 0,5 до 12 м. Такий діапазон дозволить вам виконати роботи з мінімальною кількістю стиків і без відходів. А ось загальна і корисна ширина листа залежить від профілю. Чим вищий профіль – тим вужчий лист. Щоб не заплутатися в розрахунках кількості листів, рекомендуємо звернутися до менеджерів.

загрузка...

ІНШІ НОВИНИ